Preco_generacia_Milenia_kupuje_viac_vianocnych_stromcekov_ako_kedykolvek_predtym

Predajcovia vianočných stromčekov po celej krajine očakávajú príliv nových a vracajúcich sa zákazníkov počas tejto sviatočnej sezóny, najmä potom keď v minulom roku zaznamenali prudký nárast predajov.

Ľudia z priemyslu uvádzajú, že nárast nákupu stromčekov je podporený predovšetkým generáciou Milénia, ktoré sa usadzujú a zakladajú svoje vlastné rodiny – v tej či onej podobe.

Národná asociácia vianočných stromčekov nedávno vydala zistenia zo svojho posledného spotrebiteľského prieskumu. Táto skupina, ktorá zastupuje tisíce pestovateľov vianočných stromčekov na celoštátnej úrovni, najala analytickú spoločnosť Nielsen/Harris k prieskumu medzi obyvateľmi USA.

Ich štúdia voči roku 2018 zistila 20% nárast v nákupe skutočných vianočných stromčekov – borovíc – a 12% nárast v nákupe umelých stromov.

Štúdia združenia zistila, že dospelí Američania v minulom roku kúpili o 5,4 milióna viac živých vianočných stromčekov a o 2,5 milióna viac umelých stromov ako v roku 2017. Hovorca združenia – Doug Hundley uviedol, že väčšinu z týchto nových nákupov uskutočňovali dospelí jednotlivci z generácie Milénia, narodení v rokoch 1985 až 1995.

Hundley ďalej poznamenal: „Generácia Milénia je aktuálne vo veku, keď sa usadzujú, vydávajú, majú deti a obracajú sa ku kúpe živých vianočných stromčekov, aby si zabezpečili svoje rodinné tradície,“ … „Už dlho sledujeme demografické údaje a očakávala sme, že tieto okolnosti nastanú.“

Konkurentom tohto združenia je Americká asociácia vianočných stromčekov (ACTA), ktorá zastupuje výrobcov umelých stromčekov v krajine a ktorej členovia v posledných rokoch zaznamenali prudké zvýšenie predajov. Výkonný riaditeľ ACTA – Jami Warner tento rast pripisuje zlepšeným hospodárskym podmienkam.

Odvetvie vianočných stromčekov v roku 2008 čelilo rozsiahlemu zásahu, čo predstavuje obdobie začiatku Veľkej recesie, kedy si mnohí Američania prešli vlastnou finančnou krízou a rozhodli sa tak nekupovať žiadne stromčeky.

Súvisiace: Generácia Milénia uprednostňuje etické investície pred vysokými výnosmi

V súčasnosti, o viac ako desať rokov neskôr, sa mnohí Američania z tohto poklesu zotavili a dokonca kupujú viac ako len jeden stromček, aby čo najviac ozdobili svoje domovy – poznamenal Warner, ktorý ďalej uviedol, že za oživením nákupov vianočných stromčekov sa zdá byť najmä generácia Milénia.

Warner ďalej poznamenal: „Súhlasíme s tým,“ … „Nesúhlasíme s tým, že generácia Milénia kupuje viac živých stromčekov. Nakupujú živé, ale aj umelé. Za sledované obdobie kupovali väčší objem oboch typov stromčekov.“

Kým u generácie Milénia je menej pravdepodobné, že vlastní dom ako u Generácie X a Baby Boomers v rovnakom veku, Jessica Lautz, viceprezidentka pre demografické a behaviorálne informácie v Národnej asociácií realitných kancelárií (NAR) uviedla, že realitný priemysel zaznamenal nedávny nárast takýchto kupcov domov. Podľa štúdie NAR uverejnenej v apríli títo mladí dospelí v roku 2018 tvorili najväčšiu skupinu domácnosti, keďže tvorili 37% kupujúcich domov.

Lautz uviedla, že u domácnosti z generácie Milénia je menej pravdepodobné, že budú tvoriť „tradičné“ rodiny ako predchádzajúce generácie. Mnohé z nich sú manželské páry s deťmi, iné sú mladé páry s domácimi miláčikmi. Niektorí sú priatelia alebo jednoducho spolubývajúci, ktorí uprednostňujú vlastníctvo domu pred platením nájomného.

Čo však má väčšina z nich spoločné, je generačná posadnutosť zdieľaním fotografií na sociálnych médiách. Lautz dodala: „Nie je pre mňa ťažké vidieť, že by chceli, aby si vianočný stromček zverejnili na Instagram pre seba alebo svoje rodiny.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár