Preco_sa_generacia_Milenia_dostala_do_cela_ekonomickej_revolucie_2018

  • Rick Rieder, ktorý dohliada na 1,8 bilióna dolárov ako hlavný investičný manažére pre oblasť s pevným výnosom v spoločnosti BlackRock, dosiahol svoje posledné ekonomické úspechy po tom, ako sa úspešne vyhol dopravnej zápche.
  • Jeho práca sa zaoberá myšlienkou, že generácia milénia je naučená na všetko využívať technológie a vyhľadávať najnižšiu možnú cenu.
  • Rieder uvádza, že rastúca dynamika technologickej adaptácie pre generáciu milénia zmierňuje jednu z najväčších trhových obáv a súčasne spochybňuje tradičné ekonomické modely.

Čo sa týka zdrojov inšpirácií, dopravná zápcha pred Lincolnovým tunelom musí byť na tomto zozname niekde pri konci. Pokiaľ, samozrejme, nie ste Rick Rieder, ktorého ekonomický úspech bol rozhýbaný presne takýmto typom výfukového chaosu.

Všetko sa to začalo zdanlivo normálnou jazdou automobilom, teda tak to videl Rieder, ktorý je zodpovený za 1,8 bilióna dolárov ako hlavný investičný manažér pre oblasť aktív s pevných výnosov v investičnom gigante BlackRock a v snahe vyhnúť sa obvyklej zápche, to vyústilo do dôveryhodnej aplikácie Waze. Navrhnutá je tak, aby využívala informácie v reálnom čase a pomohla tak vodičom obísť upchaté cesty. Waze ukázala Riederovi novú trasu, ktorá obišla premávku pred tunelom a ušetrila mu tak 40 minút. Ozubené kolieska v jehlo hlave sa okamžite začali točiť.

Rieder v nedávnom rozhovore poznamenal: “Prinútilo ma to popremýšľať nad tým, čo by som s tými 40 minútami mohol urobiť,” … “Premýšľal som nad tým, aké vplyv to má, keď to vynásobíte miliómi ľudí každý deň. Vytvára to mimoriadne vysokú produktivitu, ktorú by ste inak nedosiahli.”

Súvisiace: Vzácny trend, ktorý spôsobil finančnú krízu je späť

A týmto Rieder odrazu získal novú presvedčivú paralelu k jeho ekonomickým vyhliadkam. Teraz verí tomu, že sme vo “Waze fáze,” charakterizovanej nižšími nákladmi a neefektívnosťou. A toto by, na oplátku, malo spochybniť všetko, čo si o ekonomike myslíme.

Všetko sa to začalo generáciou Milénia

Generácia milénia je často obviňovaná zo zničenia širokého spektra priemyselných odvetví, ale Rieder poznamenal, že táto očierňovaná skupina je vlastne zodpovedná za zmenu v ekonomickom mori, ktorá podľa neho už prebieha.

Príčinou ich vplyvu je ochota prijať najnovšie technológie, či už sú to mobilné platby, kryptomeny, P2P (medzi sebou) pôžičky, alebo mapovacie služby – ako je Waze. Táto otvorenosť podľa Riedera viedla k inováciám, ktoré umožnili ďalšie pokroky, zníženiu nákladov na uskladňovanie dát a prenos údajov.

Ďalej uviedol: “Je to v otvorenosti generácie milénia, keďže tieto technológie používajú a sú ich veľkými spotrebiteľmi. Toto významne mení štruktúru ekonomickej spotreby,” … “Úplne menia spôsob fungovania obchodu.”

Veľkosť generácie Milénia tiež zvyšuje vplyv skupiny. Rieder poznamenáva, že sú momentálne najväčšou skupinou v histórii a vstupujú do fázy, v ktorej budú najviac míňajúcim segmentom hospodárstva. A vzhľadom na ich očakávania najnižších možných cien a najvyššej efektívnosti, sa ich vplyv bude prejavovať čoraz častejšie.

Je to v otvorenosti generácie Milénia, keďže tieto technológie neustále používajú a sú ich veľkými spotrebiteľmi. Toto významne mení štruktúru ekonomickej spotreby.

V tejto súvislosti je Riederova Waze logika opäť príslušná. Rovnako, ako generácia Milénia vedie k znižovaniu ekonomickej neefektívnosti, či “konfliktov”, na čo sa Rieder často odvoláva, Waze pomáha svojim užívateľom vyhnúť sa prekážkam. No a to zasa, naopak, vedie k nižším nákladom a času strávenom na ceste.“

Rieder ďalej uviedol: “Produktivita sa neobyčajne zvyšuje, preto, že ste práve ušetrili rozsiahle množstvo času a nákladov, a mnohé nezhody – zrazu neexistujú,” … “A vy môžete zvýšiť svoju spotrebu, pretože všetky tie zbytočné trenice už nie sú. Myslím, že ekonómovia veľmi podceňujú to, aký vplyv má v súčasnosti práve tento fakt.”

‘Tradičné ekonomické modely nefungujú’

Riederov predchádzajúci koment predstavuje ďalší aspekt jeho práce „Waze-fázy“ – myšlienka, že ekonómovia nedokážu plne oceniť vplyv technologickej adaptácie a stupeň zmierňovania hospodárskych konfliktov.

Tu to ale nekončí. Taktiež tvrdí, že inovácie poháňané generáciou Milénia tlačia hospodársku infláciu smerom nahor, no v oveľa pomalšom tempe než sme v histórii boli svedkami. A to je vážny problém, ak vezmete do úvahy, koľko Wall Street odborníkov sa vyjadrilo, že prehrievanie inflácie spôsobuje najväčšie obavy čo sa týka trhu.

Jednoducho povedané, Rieder si myslí, že inflácia bude stúpať len ťažko, pretože najvýznamejší demografický faktor pre ekonomiku nie je ochotný platiť viac, ako je nutné. Dokonca vedia, ako nájsť najnižšiu možnú cenu.

Rieder ďalej uviedol: “Toto je historické a je to súčasť toho, prečo si myslím, že tradičné ekonomické modely nefungujú,” … “Všetky tie neefektívnosti, ktoré sa vylučujú a zároveň sú po celý čas vytvárané, umožňujú väčšiu spotrebu a kvantitu, a ceny tovarov a služieb sa budú naďalej znižovať.”

Toto je technologická revolúcia, ktorá úplne spochybní spôsob nášho myslenia.

S ohľadom na tento nový ekonomický vzorec, Rieder vidí aj obrovský posun medzi korporáciami, ktoré sa snažia udržať konkurencieschopnosť. Ak budú obmedzovaní čo sa týka zvyšovania cien, ich budúci úspech môže byť brzdený ich neschopnoťou znížiť náklady.

Súvisiace:
Technologická spoločnosť zamestnancom poskytuje $ 1500 na zážitky
Generácia milénia vie minúť viac na veci, ktoré sú dobré pre planétu

Nakoniec, Rieder predpokladá, že nové technológie a ich využívanie generáciou Milénia v konečnom dôsledku vytvoria globálnu krajinu, čo povedie k obrovským zmenám v širšom ponímaní hospodárstva, priemyslu, konkrétnych spoločností a spotrebiteľov.“

Rieder nakoniec poznamenal: To, ako ľudia premýšľajú o menovej politike a ekonomike zväčša pochádza z tradičných názorov, ktoré už nefungujú,” … “Toto je technologická revolúcia, ktorá úplne spochybní spôsob nášho myslenia.”

Preložila: Patricia Hrúzová

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Blackrock, WSJ

Facebook komentár