…(Viac k teórii a odôvodneniu Fibonacciho kontrakčnej špirále) 

Môj starý  učiteľ histórie zo strednej školy raz povedal: „Je úžasné,  že žijeme v takom čase, že prístup k historickým záznamom bol dôkladne zdokumentovaný, takže sa ľudstvo môže poučiť z chýb predchádzajúcich civilizácií. Namiesto toho si zvolíme tú ľahšiu cestu, urobíme rovnaké chyby a nikdy sa z histórie nepoučíme.“ Vlády sa počas celej histórie ľudstva vždy snažili o manipulovanie más, aby tá najvrchnejšia elitná vrstva mala prístup k väčšej kontrole. Bolo to vždy dosiahnuté prostredníctvom propagandy atď. bez zamyslenia sa nad budúcnosťou či výskumom historických následkov.

Propaganda, cenzurované správy, reklama na základe psychologických trikov na prilákanie zákazníkov atď. sú dennou realitou, hocikedy zapnete televíziu. Môže to vytvoriť zmeny v podvedomom správaní, ktoré spôsobia ľudské predprogramovanie. Robil to Hitler a robia to aj vlády…tým, že žijeme v čase, kde máme svet na dosah jedného tlačidla, je strhnúť masy ešte ľahšie, či už ide o predaj bábiky alebo ranných správ.

Najväčším problémom našej spoločnosti je to, že médiá sú kontrolované  3 hlavnými americkými koncernami. Kanada príma americké aj britské vysielanie a my tiež máme svoju CBC. Nikto tu však nie je imúnny voči tomuto tlaku. Média sú podnikateľským nástrojom a biznis je často dotovaný politickou stranou, ktorá doň finančne zasahuje. Ak sa náhodou vytvorí vládna väčšina, môžu si svoje veci presadzovať bez akéhokoľvek zásahu. Najlepšou formou politického prostredia je politická minorita, kde sa všetky záujmy riešia nikde v strede.

Posledná  veta je kľúčom k životnému úspechu…“niekde v strede medzi“. Akékoľvek zmierňovanie je kritické a pokiaľ ide o mentalitu stáda, stredná cesta je zväčša stratená a skreslená. Ľudia so svojou mentalitou stáda majú sklon meniť jeden extrém za druhý a tak sa mnoho ľudí snaží odhadnúť „strednú cestu“ investovania… Ostatní použijú „túto skupinu“ na sformovanie názoru, pričom môže mať „táto skupina“ sklon hľadať, kde leží ten pravdivý stred. Nikto nezíska „strednú cestu“ bez oddelenia emočného aspektu od jadra. Pokiaľ neviete byť ako vulkán, je iba ľudské, že sa tak stane. Každý bude cítiť nejaké emócie… Akciový trh je založený na hrabivosti a strachu a ich nekonečnej kombinácii. Celá populácia v určitom čase bude niekde, kde zapadne do tohto merítka, ale ako to bude s kolektívom, to sa ešte len uvidí. Boli zaznamenané cykly, ktoré boli indikované ako dobré časy a zlé časy.

Viazať  sa na cykly je veľmi dôležité… Tim Woods robí rozsiahly analytický výskum, podobne ako Cliff Droke. Veľa ľudí  si myslí, že cykly neexistujú a sú vymyslené. Mojou odpoveďou je, že títo ľudia sú obmedzení a nemajú rozum na racionálne myslenie. Rotujúca Zem okolo Slnka každých 23 hodín a 56 minút je cyklus, príliv a odliv je cyklus, tak ako aj denný cyklus ľudského tela. Vedci pred pár rokmi prepojili mnoho sond a preskúmali mnoho rozličných oblastí vlnových frekvencií a spektier potencionálnych signálov ľudského tela. Našli údery srdca, krvný tlak a pod. a asi 6-8 signálov pre cykly, o ktorých ani nevedeli, že existujú.

Objavili ich na základe pozorovania a znalostnej základni, ktorá umožňuje experimentovať a skúšať nové nápady. To je základ pre vedu a objavy. Fibonacciho kontrakčná špirála(FKŠ) je cyklus, ktorý nasledujú široké akciové indexy od roku 1932 a vďaka ktorému aj zložité a spletité detaily dobre fungovali. Každý cyklus má svoj vlastný unikátny rytmus…tento je založený na Fibonaccim. Ak niekto roztriešti signál cyklu na ktorom pracuje, stane sa krištáľovo jasný. Korene FKŠ sú spojené s menovou manipuláciou, ktorá riadi všetko… dokonca aj to, ako budú zlato a iné komodity ohodnotené v budúcnosti. Tento systém prebíja všetky ostatné a vyzývam všetkých na jeho štúdium aby sme túto hypotézu vyvrátili.

Cykly nemajú  emócie…idú si vo svojom rytme až kým ich externé  zdroje neprinútia presunúť či zmeniť ich štruktúru. Niektoré cykly, ako napríklad denný rytmus sú geneticky primknuté na jednom mieste, tak ako sa Zem točí okolo Slnka a vyžadovalo by to OBROVSKÚ námahu na ich narušenie. Iné cykly, ako napríklad srdcová frekvencia, krvný tlak a podobne sú predmetom vonkajších faktorov (vnútorné zmeny sú spojené s vonkajšími zmenami, tj.: diéta, bitka, let, hudba). Analýza Elliotta Wave-a sa pokúša o odhalenie vzorcov a cyklov v rámci akciového trhu a kvantitatívne sleduje tento priebeh… stále tu však sú každého osobné náchylnosti, ktoré formujú analýzu, pretože každý má svoj názor. Pokúšať sa o ich odstránenie je takmer nemožné, pokiaľ nebudú všetky rušivé vplyvy blokované. Je to mechanické a veľmi namáhavé. Pri cyklických základoch je potreba mať k vytvoreniu záveru štatistické podklady.

Štatistická analýza je jedným z najúžasnejších matematických objavov a je vysoko aplikovateľná vo vede za účelom zistenia, či je výsledok štatisticky významný alebo bez zmyslu. Dôležitosť skúmania výsledkov v teréne je kvôli hromadeniu dát, ktoré sa priemeruje. Z tohto stredu môžeme určiť štandardnú chybu, štandardnú odchýlku a kovariančnú odchýlku v %(štandardná odchýlka/stred x 100). Z toho potom môžu byť porovnávané t-testy a rozličné formy analýzy rozptylu, faktoriálna analýza(skúma viacero faktorov, testovaných na mnoho úrovniach za účelom zistenia reakcií, ktoré majú súčinnosť)a podobne, ktoré môžu byť použité na podporu či zavrhnutie hypotéz. Znie to všetko veľmi komplikovane a komplikované to aj je. V podstate ide o to, aby sme mali databázu kvôli prístupu k informáciám, ktoré nám môžu poskytnúť veľkú štatistickú základňu na podporu či zavrhnutie nápadu.

Tim Wood je považovaný za technika Dow teórie, ktorej kľúčovými kritériami je určenie silnejšieho trhu, či už býčieho alebo medvedieho. Začlenil prácu na cykloch do veľkej štatistickej základne za účelom zistenia, kedy sa vyskytnú body zvratu a keď sa nevyskytnú, rýchlo sa počíta s príslušnou zmenou investičnej stratégie. Takže, mať prístup k dátam je dobré…čím väčšia databáza, tým väčšia pravdepodobnosť a istota, či už podpory alebo zamietnutia tvrdenia.

FKŠ je časový cyklus, ktorý signalizuje trhové maximá na základe Fibonacciho teórie. Problém s časom je ten, že sa hýbe iba jedným smerom a nikdy sa nevracia(ak by tu boli viaceré reality, boli by sme si vedomí iba tej jednej, v ktorej žijeme a nemohli by sme sa premiestniť a pozrieť sa „čo by sa stalo, ak…“) takže nanešťastie je databáza rozptýlená a nie sú k dispozícii žiadne „porovnávačky,“ ktoré by som našiel (alebo mal čas preskúmať). Máme za sebou roky 1966, 1987, 2000, 2008 a čoskoro 2013, čo je pred ďalším predpokladaným dátovým bodom v čase. Ľudské emócie okolo roku 2011 išli skôr spolu so spoločenským konsenzom, ako by cúvali a pozerali sa na veci z diaľky.

Všetky stochastiky a analýzy Bollingerovho pásma a Elliotta Wave-a (indikátory technickej analýzy, pozn. prekl.) na ktoré som poukázal, že indikujú rok 2012 ako dobrý rok, ale nájdením FKŠ bolo niečo, čo som našiel mimo svojej práce…zakladal som to na skúmaní veľmi obmedzeného počtu historických dát, kedy sa mi zjavil tento vzor. Ak by som si nebol vedomý Fibonacciho teórie, nebol by som si vedomý ani tohto vzoru (vždy je potrebné sa učiť a stavať na predošlých poznatkoch).

Aj keď  by ideálny svet mal mnoho iných príkladov pri pomoci kvantifikácie tohto cyklu dáta zatiaľ naznačujú, že je merateľný  s limitovaným súborom dát. Ľudské bytosti majú jeden veľký problém a to je zlyhávanie v snahe pochopiť, že sme súčasťou prírody a nie unikát, stvorený v očiach Boha. Keďže pochádzame z prírody, emocionálne jadro ľudských bytostí má matematický základ, potvrdený FKŠ. Nedávno vedci vypracovali „matematický základ“ pre ľudský zrak…všetko má matematický podklad, musí len byť objavený. Vedomie a akceptovanie faktu, že ľudské správanie je matematicky podložené, môže byť vysoko ziskové.          

Vedomosť,  že bi produktom kolektívneho správania v určitom okamihu je schopnosť ignorácie krátkodobej mentality stáda a zamerania sa na to, čo je pred nami. Kolektívne  ľudské správanie, či mentalita stáda je veľmi podobná pozeraniu sa do spätného zrkadla…nejde o indikáciu toho, čo leží pred nami, naopak. Je veľmi dôležité to pochopiť, pretože odstránenie šumu v pozadí na naladenie čistého signálu je najdôležitejšou vecou na získanie hocijakého výsledku, či už elektronicky podloženom, výskumom, či pokusom o profit na akciovom trhu.

To sa ukázalo byť väčším kúskom, ako sa pôvodne predpokladalo, ale ide o to byť otvorený a vedomý si svojho okolia a že je to práve kolektívne správanie, ktoré dláždi cestu budúcnosti, ktorá je spojená s udalosťami minulosti. Keď FKŠ dosiahne niekedy okolo roku 2010-2021 svoj bod singularity, je otázne čo bude nasledovať. Ak sa vzorec bude správať tak, ako sa predpokladá, budeme tu pravdepodobne mať stagflačnú klímu (inflácia a deflácia v rovnakom čase) nie deflačnú. Po rokoch 2020-2021 pravdepodobne zažijeme veľmi ostrú infláciu, ktorá potiahne Dow k 200 000 bodom – prepočítal v roku 1988 Glenn Neely(jeden z najväčších trhových technikov našej doby).

Pamätajte, že tieto moje hypotézy o tom, čo sa stane v rámci FKŠ sú extrapolárne tomu, čo sa stalo…udalosti každého bodu v cykle prebehnú v zrýchlenom tempe. Teoreticky by sme mali mať väčšie trhové nárasty a prepady. Zlato a striebro by malo rásť na cene a zaznamenať prepad, všeobecne sa však udržia vyššie. Veci by sa mali aj ďalej vyvíjať dobre, až do očakávaných dátumov a potom sa opäť rozpadnúť. Pamätajte, že rok 1987 bol bodom na FKŠ…bola to vtedy veľmi ostrá a bolestná korekcia, ktorá bola krátka a rýchlo sa preklopila do 13 ročného pokroku do roku 2000. Čo znamená vrchol, začiatkom roku 2013?

Ďalším vrcholom je rok 2016 (znovu túto informáciu nezdieľam), takže korekcia roku 2013 bude buď krátka, ako v roku 1987 alebo dlhá, nasledovaná 3 ročným oživovaním. Dôležitou vecou je, že táto 3 ročná perióda spôsobí veľmi ostrý prepad, nasledovaný veľmi ostrou býčou rally. Po roku 2016 budú 2 roky podobné, potom 1 rok, ešte 1 rok a potom singularita…to znamená čas, kedy veci prasknú a pokazia sa. Každý hovorí o roku 2015, ako o „tom“ roku. Práca Martina Armstronga naznačuje, že 2015.75 je čas, kedy sa veci rozpadnú a Jim Sinclair s ním súhlasí. FKŠ naznačuje, že to potrvá dlhšie, ako si ktokoľvek myslí. Toto je vyšší operatívny cyklus, ktorý je v plnom prúde a má extrémne silné dôsledky, čo ak sa vykoľají?

K vykoľajeniu tohto cyklu by mohlo dôjsť, ak by vláda prevzala kontrolu nad akciovým trhom a každým aspektom obchodu s kontrolnými opatreniami…to by odstránilo ľudskú kolektívnu psychológiu z rovnice. Dôsledky toho by boli masívne nepokoje, ktoré by boli hlbokou tragédiou. Tak ako bolo v tomto článku poznamenané vyššie, ľudstvo má tendencie ísť tou najťažšou cestou, ktorá je často vnímaná ako najľahšia. Ako tak poznám ľudstvo, aj ďalej sa pustíme súčasnou cestou na ďalších 8 extrémne ťažkých rokov. Najlepšie čo môžeme urobiť je ísť po prúde…neísť proti súčasnom prúde. FKŠ cyklus môže byť využitý na profit a prekvitanie alebo môže byť ignorovaný a finančne nás ohrozí. Budovaním si vlastnej vedomostnej základne si udržíme duševnú bystrosť dlho do staroby (pozrite sa na Richarda Russella), čím si umožníme robiť správne rozhodnutia. Nech je vám svet vedomostí vašim osobným laboratóriom experimentov…hľadajte a nájdete. Niektoré témy článku sa môžu zdať ako divné alebo bezúčelové, zo začiatku článku však už vieme, že vláda môže vykoľajiť tento cyklus.

Skutočne dúfam, že spojením rozličných elementov tohto článku pomôže namaľovať  obraz s vyššími pixelmi a budete schopní vidieť z čoho vychádzam a prečo si myslím, že je tento cyklus dôležitý. Je jasné, že tu je zahrnutý aj môj osobný názor, ale bude to fungovať, až kým to nebude fungovať.  

Zdroj: TreasureChests

Facebook komentár