Predaj_automobilov_v_cine_je_na_ceste_k_1_rocnemu_poklesu_od_90_rokov

Predaj automobilov v Číne za mesiac november poklesol o 13,9 percenta. S týmto výsledkom prišla Asociácia automobilového priemyslu, ktorá na najväčšom automobilovom trhu sveta zaznamenala najvýraznejší pokles za viac ako šesť rokov.

Pokles predajov na 2,55 milióna vozidiel predstavuje piaty priamy pokles v období viacerých mesiacov, na pozadí spomalenia hospodárskeho rastu a zmrzačenia z čínsko-americkej obchodnej vojny. V poslednej dobe tak predaj klesol o viac, ako v januári roka 2012, kedy bolo podnikanie zasiahnuté nevhodným načasovaním sviatkov okolo lunárneho Nového roku.

Novembrový pokles prichádza po 12 percentnom poklese v každom z posledných dvoch mesiacov, čím sa Číne pravdepodobne podarí dosiahnuť ročný pokles predajov, ktorý nebol zaznamenaný minimálne od roku 1990.

Súvisiace: Čína rozdrvuje sny EÚ o elektrických automobiloch

Údaje od Čínskej asociácie automobilových výrobcov (CAAM) ukazujú, že predaje v krajine počas prvých jedenástich mesiacoch roka predstavovali úroveň 25,4 milióna vozidiel, čo je o 1,7 percenta menej ako v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Asociácia okamžite neposkytla dôvod dôvody pre novembrový pokles, ale nedávno poukázala na vplyv voči predajom z pomalého hospodárstva a obchodnej vojny.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár