iPhone SE.

iPhone SE.

Podľa dnes zverejnenej správy spoločnosti Gartner, celosvetový predaj smartphonov sa v druhom štvrťroku 2020 znížili o 20,4% na 295 miliónov kusov.

Predajom iPhonov od spoločnosti Apple sa podarilo zostať relatívne stabilné výsledky, zatiaľ čo ostatní výrobcovia, ako napríklad Samsung, zaznamenali medziročný pokles o dvojciferné čísla.

Podľa spoločnosti Gartner sa tržby spoločnosti Samsung medziročne znížili o 27,1%. Predaj smartfónov spoločnosti Huawei klesol o 6,8%. Podľa správy, ďalšie dve čínske značky – Xiaomi a Oppo vykázali pokles o 21,5% a o 15,9%.

Anshul Gupta, vedúci výskumu v spoločnosti Gartner uviedol: „Obmedzenia okolo cestovania, zatvorenia a obmedzenia maloobchodných predajcov a obozretnejšie výdavky na nepotrebné produkty počas pandémie v tomto roku viedli k druhému štvrťročnému poklesu predajov smartfónov.“

Podľa spoločnosti Gartner sa tržby spoločnosti Apple medziročne znížili len o 0,4%.

Viceprezidentka pre výskum v spoločnosti Gartner – Annette Zimmermann uviedla: „Zlepšené podnikateľské prostredie v Číne pomohlo spoločnosti Apple dosiahnuť v krajine rast. Zavedenie nového telefónu s označením iPhone SE okrem toho povzbudilo používateľov starších telefónov k modernizácii svojich smartfónov.“

Zariadenie iPhone SE bolo v roku 2020 obzvlášť atraktívne, pretože ponúka rovnaký špičkový procesor ako zariadenie iPhone 11, ale jeho cena začína na hodnote 399 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár