Apple Watch 6 a Samsung Galaxy Watch 3.

Apple Watch 6 a Samsung Galaxy Watch 3.

Predaj nositeľných zariadení počas tohto roka celosvetovo stúpne o viac ako 30%, keďže si ich ľudia kupujú kvôli sledovaniu svojho zdravia.

Taejong Jay Yang, ktorý je vedúcim viceprezidentom spoločnosti Samsung Electronics, uviedol, že zákazníci počas pandémie koronavírusov kupujú nositeľné výrobky, ktoré môžu používať na kontrolu svojho zdravia.

Yang počas nedávnej konferencie poznamenal: „Aj keď väčšina spotrebiteľov plánuje v dôsledku pandémie počas tohto roka minúť menej, predaj nositeľných zariadení v porovnaní s minulým rokom vzrástol o 30%.“

Yang ďalej dodal: „Tieto údaje naznačujú, že aj keď milióny spotrebiteľov prehodnocujú svoje návyky ohľadom výdavkov, naďalej uprednostňujú nositeľné technologické výrobky pred ostatnými,“ … „Spoločnosť Samsung bude naďalej investovať do týchto pokrokových technológií.“

Podľa spoločnosti IDTechEx, ktorá sa venuje prieskumu trhu, očakáva, že do roku 2025 celosvetový trh s nositeľnými zariadeniemi vzrastie na takmer 70 miliárd dolárov, pričom dominantným odvetvím je oblasť zdravia, ktoré zahŕňa zdravotníctvo, fitnes a wellness.

Konkurencia v tomto sektore je intenzívna, pretože spoločnosť Samsung bojuje na trhu s inteligentnými hodinkami a fitnes pásmami voči konkurencie z USA – medzi nimi napríklad produkty značiek ako Apple a Google. Firma Euromonitor, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu poznamenala, že samotný trh s inteligentnými hodinkami sa stal konkurencieschopnejším, keďže jeho veľkosť sa za posledné tri roky takmer zdvojnásobila na 13 miliárd dolárov.

Spoločnosť Samsung Electronics počas tohto roka prišla so zariadením Galaxy Watch 3. Súčasťou zariadenia je monitor kyslíka v krvi, ako aj funkcie pre spánok a krvný tlak.

Súvisiace: Apple a Singapur odmení majiteľov hodiniek Apple Watch za zdravú aktivitu

Spoločnosť Samsung považuje tieto zdravotné funkcie za „kľúčové informácie“ pre svoje nositeľné zariadenia. Yang ďalej poznamenal, že na základe „zhromaždených údajov môžeme vytvoriť množstvo skvelých služieb a produktov pre spotrebiteľov, ktoré im pomôžu žiť zdravšie.“

Spoločnosť bude podľa Yanga pokračovať vo vytváraní partnerstiev s ďalšími firmami v zdravotníctve, s cieľom prípravy produktov.

Spoločnosť Samsung tento rok uzavrela partnerstvo s AIA Korea, ktorá vlastní aplikáciu zdravotnej starostlivosti životnej poisťovne s názvom AIA Vitality. Aplikácia povzbudzuje ľudí k zdravému životnému štýlu, ponúkaním poistných zliav.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár