Predaj_velkolepeho_stresneho_bytu_v_Miami_ale_akceptuju_iba_Bitcoin

Za 33 bitconov by tento “veľkolepý” strešný byt v Miami mohol byť váš.

V stredu sa tak pohyboval na cene okolo 547 000 dolárov.

Byt s jednou spálňou a 1,5 kúpeľňou je uvedený na mnohých portáloch nehnuteľností, vrátane Redfin, Remax a Coldwell Banker.

V inzeráte sa uvádza: “CENA? AKCEPTUJEME IBA BITCOIN.” Keďže spoločnosť Redfin doteraz do zoznamu nehnuteľností nezaraďovala kategóriu bitcoin, cena bytu bola pod úrovňou 33 dolárov, čo znamená hodnotu pod hranicou minimálnej ceny a byt tak k prehliadke nebol dostupným.

Podľa verejných záznamov od spoločnosti Redfin, bol naposledy predávaným v januári 2016 za 315 000 dolárov a odvtedy sa jeho cena ročným tempom navyšovala o 7,4%. Justino Ferret, ktorý je zástupcom predávajúceho poznamenal, že tento predávajúci prijíma len kryptomenu Bitcoin.

Kurz meny Bitcoin sa počas tohto roka oproti americkému doláru zvýšil o viac ako 1 500%, keďže získal popularitu voči Wall Streetu a retailovým investorom.

V utorok Joseph Borg, ktorý je regulátorom cenných papierov pre CNBC povedal, že už videl hypotéky, ktoré sa používali na nákup Bitcoinu. Borg tak pravdepodobne výslovne poukazoval na úverový trend okolo domáceho kapitálu, ktorý vlastníkom domov umožňuje požičať si časť z hodnoty ich nehnuteľnosti na iné účely. Myšlienka používať dom ako bankový nástroj rástla v popularite najmä v čase, kedy bublina na trhu nehnutelností v polovici roku 2000 vyvrcholila.

Súvisiace: Bitcoinová mánia by mohla podporiť celosvetové úsilie o zosadenie dolára

Nela Richardsonová, ktorá je hlavnou ekonómkou spoločnosti Redfin poznamenala: “Konvertovanie domáceho kapitálu na bitcoiny nie je vhodné.“

Ďalej uviedla: “Vyberáte peniaze z triedy aktív, ktorá je vysoko regulovaná a zaradujete ju do niečoho, ktorého hodnota nie je založená na žiadnej regulácií.”

“Domnievame sa, že tento dom na predaj je oveľa zriedkavejšou udalosťou, než začiatok väčšieho trendu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes

Facebook komentár