Predajcovia_z_luxusu_opustaju_newyorsku_Piatu_Avenue_2016

Pozdĺž newyorskej Piatej Avenue je rekordné množstvo prázdnych obchodných priestorov, pretože ceny za nájomné sú príliš vysoké.

Podľa správy z tretieho štvrťroku od Cushman & Wakefield ohľadom sektora nehnuteľností na Manhattane, dostupnosť v celej štvrti stúpa.

Voľné miesta medziročne vzrástli v každej časti, ktoré spoločnosť sleduje a na Piatej Avenue medzi 49. a 60. ulice ich objem vzrástol na 15,9%. To je podľa agentúry Bloomberg najvyššia dostupnosť týchto ulíc v celej histórií. Vlajková loď Apple Store a Saks Fifth Avenue sú pozdĺž tejto hranice.

Miera dostupnosti v 3. štvrťroku bola najvyššou ďalej na juh, pozdĺž Piatej Avenue, od 42. po 49. ulicu, na úrovni 29,3%.

Súvisiace:
Luxusné nehnuteľnosti zvykli byť výborné pre pranie peňazí
Reštaurácia v Singapure ponúka jedlo za 2 milióny dolárov

V rovnakej dobe, nájomné priestorov pre priamy podnájom oproti minulému roku kleslo v 9 z 11 maloobchodných priestoroch na Manhattane, ktoré Cushman & Wakefield sleduje. Výnimkou boli ulice od 49. do 60. na Piatej Avenue a aj na Dolnom Manhattane.

Potenciálny nájomcovia bytových a nebytových priestorov tlačia ceny na nižšie úrovne, ktoré prekračujú to, čo si môžu dovoliť.

Časť problémov v komerčných priestoroch je, že k dispozícií je príliš veľa priestorov. Tým sa nájomné vo väčšine miestach stáva lacnejšie.

Taktiež už veľa veľa ľudí nechodí do obchodov nakupovať, namiesto toho chodia na internetové stránky, ako je Amazon.

Mnoho tradičných maloobchodníkov sa k posunu smerom k internetovým službám prispôsobujú, ale ich marže v medziobdobí utrpeli, takže kombinácia nižšieho fyzického nakupovania a nižších marží viedla k tomu, že dopyt maloobchodníkov za fyzický priestor je slabším.

Cushman & Wakefield oznámila, že jej vyhliadky pre maloobchodný trh najslávnejšie štvrti na Manhattane zostáva silný a mal by byť podporený spotrebiteľskými výdavkami a cestovným ruchom New Yorku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár