Miliardári  sa pohybujú v úzkych spoločenských kruhoch.  Navzájom sa poznajú a určité spoločenské akcie navštevujú rok čo rok.

Práve vďaka tomuto faktu vyšiel pre rok 2014 tzv. „kalendár spoločenských akcií miliardárov“ , ktorý uvádza najdôležitejšie večierky, športové podujatia a konferencie pre globálne elity.

Od hviezdneho Wimbledonu  v Londýne až po  technologickú a  obchodnú konferenciu v  Davose vo Švajčiarsku sa môžete stretnúť s krásou, silou  a šialeným  bohatstvom v roku 2014.

( Súvisiace: 4 investičné stratégie miliardárov pre nemiliardárov )

Január: Davos (World Economic Forum), Švajčiarsko

V tomto období bude prebiehať stretnutie  Svetové ekonomické fórum vo Švajčiarskom, kde sa bude diskutovať  na globálnej témy v snahe zlepšiť stav globálneho  sveta. Hlavnou témou bude “Nastavenie sveta: Dôsledky pre  jednotlivé spoločnosti, politiky a podnikania.”

Počíta sa s návštevou viac ako 2500 úradníkov verejnej správy,  riaditeľov  firiem, akademikov a mediálne  známych ľudí  vrátane bývalého premiéra Tonyho Blaira, filmovej  hviezdy Charlize Theron a iných.

Všetkých týchto zaujímavých ľudí môžete stretnúť v Hoteli Belvedere, Hoteli Seehof alebo tam, kde sú konferencie, stretnutia a večierky konajúce sa pod záštitou tejto akcie.


Február: Zimné olympijské hry, Rusko

V roku 2014  sa zimné olympijské hry  budú konať v Ruskom Soči. Bude možné sledovať   14 rôznych disciplín zimných športov, vrátane alpského lyžovania, krasokorčuľovania a ľadového hokeja

Okrem slávnych profesionálnych športovcov ako Lolo Jones a Lindsey Vonn,  zimné olympijské hry navštívia členovia  kráľovskej rodiny, rôzne  celebrity a verejní  činitelia  z rôznych krajín.

5-hviezdičkový luxusný  hotel Grand Hotel & Spa sa  v tom čase stane útočiskom  napríklad aj  členom holandskej kráľovskej rodiny.

( Súvisiace: Ako zbohatnúť po rusky – najbohatší miliardári Ruska )
 

Marec: Dubaj World Cup , Spojené arabské emiráty

Dubaj World Cup na dostihovej dráhe Meydan v Dubaji je považovaný za najbohatší dostih na svete, s cenou 10 miliónov dolárov na víťazného koňa.

Minuloročné  dostihy boli preplnené špičkami arabského sveta napr. ich  navštívili členovia  kráľovskej rodiny Saudskej Arábie,  premiér Spojených arabských emirátov a vládca emirátu Dubaj Jeho Výsosť šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum a korunný  princ Dubaja  Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Súčasťou dostihovej  dráhy Meydan je aj luxusný hotel , ktorý ponúka priamy prístup k dostihovej dráhe, rovnako ako reštaurácie, salóniky a súkromné ​​apartmány s výhľadom na akciu.


Apríl: US Masters Tournament, Spojené štáty americké

V roku 2014 A usutoční v poradí už 78. ročník turnaja US Masters v Auguste, štát Georgia, ktorý je prvým zo štyroch hlavných golfových turnajov organizovaných v priebehu  roka.

Na šampionáte bude možné vidieť okrem slávnych profesionálnych golfistov ako Tiger Woods a Adam Scott tiež  známe  osobnosti ako je Condoleezza Riceová, Lindsey Vonnová a modelka  Paulina Gretzky.

Ich domov sa počas turnaja stane historický hotelový komplex Partridge Inn, známy vynikajúcimi  reštauráciami  a malebným výhľadom na golfové ihrisko.
 

Máj: Medzinárodný filmový festival Cannes, Francúzsko

Každoročne filmový festival v Cannes láka tých  najprominentnejších   ľudí  na ukážku  nových filmov z celého sveta.

Festivalu sa pravidelne zúčastňujú  filmové hviezdy a režiséri a prominenti každého druhu. Pre rok 2014 potvrdili účasť  Leonardo DiCaprio,  Steven Spielberg a modelka Cara Delevingne.

K dispozícii budú mať luxusné hotely  Art Deco,Hotel Martinez alebo klasický Carlton Cannes. Nejeden z nich  však využije služby luxusných jácht

( Súvisiace: 15 snaživých žien, ktoré zatienili ich partnerov (miliardárov) )
 

Máj: Monaco Grand Prix, Monako

Grand Prix je považovaná   za jeden z najprestížnejších automobilových pretekov  Formuly 1, ktorý sa každoročne koná  na Circuit de Monaco v Monte Carle už od roku  1929.

Grand Prix v roku 2014 navštívia hviezdy  ako Cameron Diaz, George Lucas a Prince Albert II.  z Monaka.
Celebrity, modelky a členovia kráľovských rodín budú ubytovaní  v exkluzívnom Hoteli De Paris v Monte Carle, ktorý ponúka  možnosť sledovania závodu zo svojich balkónov
 

Jún: Art Basel Švajčiarsko, Švajčiarsko

Každoročne sa koná festival  moderného a súčasného umenia vo švajčiaroskom Bazileji, súčasne  so   satelitnými miestami  na Miami Beach a v Hong Kongu.

Táto originálna prehliadka v Európe   pozostáva z  300 galérií, v ktorých vystavujú slávni umelci ako Jeff Koons. Každoročne sa jej zúčastní niekoľko  tisíc návštevníkov, zberateľov  ako je Leonardo DiCaprio alebo Roman Abramovič.

Významní návštevníci sú obvykle ubytovaní v luxusnom hoteli s výhľadom na rieku Rýn.

( Súvisiace: Zoznámte sa s Amanciom Ortegom, tajomným miliardárom a najbotším mužom Európy )
 

Júl: Wimbledon, Veľká Británia

Najstarší tenisový turnaj na svete  Wimbledon je jedným  zo štyroch turnajov Grand Slam série. Najlepší svetoví hráči budú bojovať na trávnatých kurtoch v Londýne od konca júna do začiatku júla.

Na wimbledonských  tribúnach  je možné vidieť členov  kráľovskej rodiny ako aj  miliardárov. V roku 2014 navštívi Wimbledon aj  Bradley Cooper, Victoria Beckham, britský premiér David Cameron a sestry Kate a Pippa Middleton ako aj iní.
 

August: PGA Championships, Spojené štáty americké

Každý rok sa  opakujúci  golfový turnaj je jedným zo štyroch hlavných šampionátov v profesionálnom golfe, ktorý sa koná vždy na ihrisku iného  golfového  klubu. V roku 2014 sa PGA majstrovstvá uskutočnia v golfovom klube Valhalla v Louisville, štát Kentucky.

Príjemne krásnym spestrením v roku 2014 má byť návšteva modelky  Paulini Gretzky a tenisovej  hviezdy Caroline Wozniacki.

Prominentní diváci majú k dispozícii možnosť využiť služby luxusného  päťhviezdičkového  Hotela Brown. Historický   hotel v Louisville ponúka  najlepšie izby s vlastnými salónikmi. Moderné ubytovanie možno nájsť v štýlovom  Boutique hoteli.

( Súvisiace: Čo robili dnes veľmi úspešní ľudia vo veku 25 rokov )
 

September: Clinton Global Initiative Annual Meeting, Spojené štáty americké

Od roku 2005 prezident Bill Clinton, Clinton Global Initiative (CGI) každoročne  vyzývajú predstaviteľov jednotlivých   krajín, svetových firiem a svetových nadácií diskutovať o riešení hlavných problémov  New Yorku.

V roku 2013 sa  súčasťou stretnutia stali  guvernér New Jersey Chris Christie, podnikateľ Mark Cuban, filmová hviezda Eva Longoria a rodina Clintonovcov.

V  New Yorku môžeme nájsť veľký  počet päťhviezdičkových hotelov, vrátane hotela Plaza Athénée, Four Seasons Hotel a The New York Palac hotel.
 

Október: Frieze Art Fair Londýn, Veľká Británia

Je to jeden z popredných svetových veľtrhoch umenia, Frieze Art Fair. Koná  sa každý október v londýnskom  Regents Parku. Vystavuje tam viac ako 170 súčasných galérií, rovnako ako projekty špeciálne poverených umelcov.

V roku 2014 sa očakáva,  že bude možné  zhliadnuť niektoré známe tváre ako pravnučka Picassa Diana, speváčka Florence Welch a modelku Kate Moss.

Mnoho z prominentov využije  služby hotela Claridge, jedného  z najznámejších päťhviezdičkových hotelov na svete.

( Súvisiace: Nový index Vám umožní investovať ako miliardár )
 

November: Melbourne Cup, Austrália

Melbourne Cup  austrálsky  dostih plnokrvných koní  tiež známy ako “závod  národov.” Koná sa prvý utorok v novembri . V roku 2013  víťaz získal 6.5 milióna dolárov.

V roku 2013 navštívili tento dostih tiež známe  modelky  ako Coco Rocha, Kate Upton a hviezda Dita Von Teese.

Celebrity obvykle počas pretekov bývajú v jednom  z najlepších hotelov v Austrálii, v hoteli The Langham Melbourne.
 

December: Silvestrovská oslava na ostrove Sv. Bartolomeja, Karibik

Nádherný ostrov Sv. Bartolomeja v Karibiku je  vhodným miestom  pre tú pravú exkluzívnu  párty  Silvestra, špeciálne ak  ste slávni a bohatí, či už je to na jachte alebo v klube.

Roman Abramovič, Jon Bon Jovi, Naomi Watts a americký miliardár Ron Perelman sú  presne tie známe osobnosti, ktoré oslavu  nového  roku strávia na svojich super veľkých  jachtách, zatiaľ čo budú sledovať ohňostroj v zátoke St Jean.

Preložil: Kajo Staudinger

Zdroj: BusinessIsider

Facebook komentár