Komoditný hedžový fond, ktorý riadi hviezdny manažér Andy Hall čeli naozaj smutný výsledkom z dôvodu nedávného prepadu cien ropy.

Hallov fond s názvom Astenbeck Capital Management v mesiaci jún stratil zhruba o 17%. S touto informáciou prišla agentúra Reuters, kde ako zdroj uvádzala informácie z listu pre investorov.

To je druhá najväčšia strata fondu, ktorú kedy zažil. Jeho správované aktíva sú v súčasnosti na úrovni zhruba 2,8 miliardy miliónov amerických dolárov, čo je zhruba o 500 miliónov menej, ako v júni.

Tento ropný hedžový fond taktiež vykázal straty aj v mesiaci máj a jún.

Hall, bol na Wall Street známym ako “Boh,” keďže v minulosti viedol investičnú spoločnosť Phibro, ktorú kúpila banka Citigroup. V čase finančnej krízy (2010) požadoval balíček odmien o hodnote 100 miliónov dolárov. Ceny ropy a ďalších komodít sa v posledných 12 mesiacoch naozaj prepadli.

S&P GSCI, ktorý je indexom komodít a skladá sa z najlikvidnejších komoditných futures kontraktov je za posledný rok v strate zhruba 44%.

Súvisiace: 
Kolaps hedžových fondov v histórii
Iba jedna komodita unikla totálnému kolapsu cien

Toto samozrejme nie je prvý komoditný fond, ktorý sa spálil zrútením cien komodít.

Asset Management celosvetovej investičnej spoločnosti Carlyle Group – Vermillion nedávno zaznamenal pokles ich aktív z takmer 2 miliárd dolárov, na menej ako 50 miliónov dolárov. Jeho spoluzakladatelia firmu už opustili.

Agentúra Bloomberg nedávno uviedla, že Armajaro Asset Management so sídlom v Londýne uzavrie svoj komoditný fond o hodnote 450 miliónov dolárov potom, čo v prvej polovici roka 2015 prepadol okolo 11%.

Bloomberg taktiež ohlásila, že Black River Asset Management likviduje štyri hedgeové fondy, vrátane jej fondu komodít.

David Einhorn z Greenlight Capital a Greenlight Capital Re (zaisťovňa fondov) bol taktiež negatívne ovplyvnený prepadom cien zlata.

Astenbeck Capital Management sa zatiaľk informáciám nestihli vyjadriť.

Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal

Facebook komentár