Nemeckí prokurátori po zdĺhavom vyšetrovaní obvinili Uliho Hoenessa – prezidenta futbalových majstrov  Európy – Bayern Munchen z daňových únikov.

Právnici pána Hoenessa uviedli, že bude trvať jeden mesiac, než sa v Mníchove rozhodne, ako skončí tento prípad na súde.

Bývalý futbalista už skôr počas tohto roka bol pod vyšetrovaním orgánov, z dôvodu nelegálneho švajčiarskeho bankového účtu.

Bayern Munchen v minulej sezóne počas finále Ligy majstrov porazili Borussiu Dortmund.

Správy tajného bankového účtu spôsobili v Nemecku rozruch, ako hovorca kancelárky Angely Merkelovej povedal, že bol z výsledkov tohto vyšetrovania sklamaný.

Ani on a ani úradníci nezverejnili o koľko peňazí sa jedná, ale nemecké médiá naznačujú, že išlo o milióny eur na účte v Zürichu, na viac než 10 rokov.

Hovorí sa, že nezaplatil daň z kapitálových výnosov.

Ken Heidenreich – hovorca Mníchovského prokurátora odmietol uviesť podrobnosti o obvineniach, s odvolaním sa na zákony daňového tajomstva.

Povedal: “Na súd v Mníchove sme podali obvinenia,” … “Obhajoba má teraz jeden mesiac na to – vysloviť svoje rozhodnutie.”

V máji Dozorná rada Bayernu podporila pána Hoenessa, aby ostal na svojom poste, aj napriek vyšetrovaniu vedenému proti jeho osobe.

Jeho klub v máji vyhral Ligu majstrov, keď porazila nemecký tým – Borussiu Dortmund.

Zdroj: Hindustan Times

Facebook komentár