Jack Ma.

Jack Ma.

  • Alibaba oznámila, že jej príjmy v prvom štvrťroku oproti predchádzajúcemu roku vzrástli o 61%, čo bolo posilnené jej kľúčovými segmentmi v oblasti e-commerce a cloud computingu.
  • Rast príjmov bol z tzv. skupín FAANG (Facebook, Amazon, Netflix a Alphabet)+ BAT (Baidu, Alibaba, Tencent) najsilnejším.
  • Čistý zisk, ktorý možno pripísať akcionárom, čelil jednorazovému zásahu z dôvodu zvýšenej hodnoty spoločnosti Ant Financial, ako sa zvýšili náklady na akcie poskytované zamestnancom spoločnosti Alibaba.
  • Akcie spoločnosti Alibaba sa hneď po skončení výsledkov rástli o 4%.

Čínska technologická spoločnosť Alibaba za posledný štvrťrok zaznamenala silný rast tržieb, keďže jej kľúčové oblasti e-commerce a rýchlo rastúcich segmentov, cloud computing poskytovali podporu.

Čínsky gigant internetových služieb uviedol, že príjmy oproti minulému roku vzrástli o 61% na 80,9 miliárd juanov, čo predstavuje približne 11,8 miliárd dolárov, pričom priemerný odhad analytikov oslovených agentúrou Bloomberg bol na úrovni 80,88 miliárd juanov.

Tento nárast tržieb bol výrazne vyšší ako v prípade takzvaných skupín FAANG + BAT, ktoré zahŕňajú spoločnosti Facebook, Amazon, Apple, Netflix, materskú firmu Google – Alphabet, Baidu a Tencent. Rast príjmov Facebooku bol 2. najvyšší a predstavoval hodnotu 42%.

Výnosy z hlavných obchodných divízií zaznamenali medziročný nárast o 61%, zatiaľ čo výnosy z cloud computingu medziročne vzrástli o 93%.

Alibaba uviedla, že jej čistý zisk pripadajúci akcionárom o objeme 8,7 miliárd juanov a zriedený zisk na akciu dosiahol hodnotu 3,3 juanu, čím ľahko porazil očakávania na úrovni 2,57 juanov.

Čistý zisk, ktorý možno pripísať akcionárom, bol ovplyvnený poplatkom vo výške 11,5 miliárd jüanov v dôsledku zvýšenia ocenenia spoločnosti Ant Financial, čo spôsobilo, že akcie poskytnuté zamestnancom spoločnosti Alibaba sú drahšie. Bez tohto jednorazového vplyvu by čistý zisk priraditeľný akcionárom a zriedený zisk na akciu v porovnaní s predchádzajúcim rokom vyskočili o 35% a o 33%.

Upravený zisk na akciu dosiahol hodnotu 8,04 juanu, čím očakávania na úrovni 8,19 juanov nedosiahli.

Generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Zhang v tlačovej správe uviedol: “Alibaba má za sebou ďalší vynikajúci štvrťrok, s výrazným rozšírením používateľov a ešte silnejším zapojením do nášho rastúceho ekosystému.”

“Naša spoločnosť v čínskom maloobchodnom predaji aj naďalej získava podiel, pričom nové iniciatívy v oblasti maloobchodu prinášajú ďalší rast tržieb a našim maloobchodným partnerom umožňujú bezproblémovo slúžiť zákazníkom. Vykonávame náš plán poskytovania väčšej hodnoty a voľby pre používateľov pozdĺž celého spojenia spotrebiteľov s digitálnou zábavou a ponukami miestnych služieb, ktoré sa dostanú do veľkých adresovateľných trhov mimo základného podnikania.”

Akcie hneď po oznámení výsledkov dosiahli zisk na hodnote približne 4%.

Prijmy_Alibaby_vzrastli_o_61_percent_a_prekonala_aj_skupiny_FAANG_BAT

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár