28-ročný muž z Newportu nedávno vyjadril veľké sklamanie potom, čo omylom odhodil pevný disk, ktorý obsahoval kryptografický “súkromný kľúč” potrebný pre prístup k takmer 4 miliónom libier – v hodnote digitálnej meny Bitcoin.

Pevný disk bol v lete vyhodený jeho majiteľom (James Howells- na obrázku), predtým však vyhodil jeho notebook značky Dell XPS N1710.

( Súvisiace: Je aktuálna cena virtuálnej meny Bitcoin bublinou?)

Po vyradení jeho zariadenia, si Howells uvedomil, že jeho súčasťou boli prístupové údaje k jeho digitálnej peňaženky obsahujúce 7 500 Bitcoin-ov, ktoré “vyťažil” v roku 2009 (s takmer nulovými nákladmi).

V roku 2009 bola táto virtuálna mena do značnej miery mimo technologické kruhy neznámou, ale v posledných mesiacoch sa hodnota tejto digitálnej meny exponenciálne zvýšila.

V zúfalom a doteraz márnom pokuse získať jeho virtuálny poklad pán Howell navštívil skládku Docksway (v Newporte), sa chcel pokúsiť ho nájsť. Správca skládky mu navyše povedal, že odpad dovezený pred tromi či štyrmi mesiacmi je v hĺbke jedného až 1,5 metra.

( Súvisiace: Bitcoin je prijímaná univerzitou na Cypre a poskytne štúdium tejto meny )

Podľa denníka, v čase jeho vyradenia na pevnom disku bol uložený prístup k virtuálnej mene okolo 500 000 libier, ale hodnota sa odvtedy vyšplhala na 4 millióny britských libier.

Zdroj: Mirror

Facebook komentár