Aplikácia bola od svojho spustenia v Číne údajne stiahnutá niekoľko miliónov krát.

Aplikácia bola od svojho spustenia v Číne údajne stiahnutá niekoľko miliónov krát.

Ak máte pocit, že vaše chápanie “Xi Jinpingovho (prezident Číny) myslenia na socializmus s čínskymi charakteristikami pre novú éru” je trochu zastarané, máte pravdu.

Nová aplikácia Čínskej komunistickej strany by používateľom mala pomôcť získať najnovšiu propagandu a ideológiu vládnucej strany s jednoduchým využitím – cez svoje smartfóny.

V priebehu minulého týždňa sa stala najviac sťahovanou bezplatnou aplikáciou vrámci App Store v Číne, kde je popísanou ako “spoľahlivý, výstižný, bohatý a nový vzdelávací nástroj”.

Aplikácia v čínskom jazyku bola spustenou 1. januára, jedným z najvplyvnejších politikov v krajine a dlhoročného architekta ideológie komunistickej strany, menom Wang Huning.

Aplikácia je pomenovaná Xuexi Qiangguo, čo sa prekladá ako Náuka vlády krajiny a má vlastnú webovú stránku xuexi.cn.

Názov je tiež spojený aj slovom čínskeho výrazu pre náuku – xuexi – ktorá zdieľa spoločný charakter s Xi Jinpingovým priezviskom (prezidenta).

V skutočnosti by aplikácia mohla byť preložená aj ako Náuka Xi(ho), čo je vhodným názov vzhľadom na to, že čínsky vodca drží svoje vedúce postavenie nad krajinou a jej vládou už niekoľko rokov za sebou.

Ak chcete používať aplikáciu, musíte jej poskytnúť svoje telefónne číslo a následne aj vaše skutočné meno. Môžete taktiež pridať rozpoznávanie tváre.

Akonáhle sa pripojíte, môžete čítať čínske štátne mediálne správy, ako aj najnovšie názory a sledovať videá.

Používatelia sa môžu dokonca otestovať v hlavnej ideológii komunistickej strany, ako sú rozhodnutia 19. zjazdu strany, ktoré bolo zrealizované začiatkom roka 2018.

Po prihlásení sa získate možnosti správnych odpovedí, ako aj možnosti zdieľania informácií, ktoré môžete porovnať s inými používateľmi.

Niektoré on-line správy tvrdia, že vládni zamestnanci boli údajne nútení každým dňom navyšovať počet bodov, aby si udržali svoju prácu.

Súvisiace: Tento projekt spojí Čínu s viac než 70 krajinami naprieč Áziou, Európou a Afrikou

Bola údajne stiahnutou niekoľko miliónov krát, ľuďmi po celej krajine.

Obľúbenosť aplikácie môže mať niečo dočinenia so skutočnosťou, že podľa správy provincie Chu-nan uverejnenej 18. januára je stiahnutie pre členov komunistickej strany povinné.

Členom strany v celej krajine boli nasmerované desiatky oznámení, ktoré požadovali, aby si stiahli aplikáciu. Vládna strana má v Číne takmer 90 miliónov členov.

Oznámenie v provincii Chu-nan uviedlo, že členovia, ktorí nie sú straníkmi, by mali byť “povzbudení”, aby ich používali, a že propagácia aplikácie bola povinnou “ideologickou úlohou” pre tajomníkov strany v celej krajine.

Od januára Xi zdôraznil význam lepšej “komunikácie” Komunistickej strany a jej propagandistických organizácií.

Na stretnutí výkonného rozhodovacieho orgánu politbyra, uskutočneného 25. januára čínsky vodca poznamenal, že komunistická strana potrebuje utvoriť lepšiu verejnú mienku.

Štátne médiá uviedli: “Práca spravodajstva a verejnej mienky čelí novým výzvam, keďže sa v ekológii verejnej mienky, mediálnej scéne a prostriedkoch komunikácie uskutočnili hlboké zmeny.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, Yahoo

Facebook komentár