Prva_miliardova_firma_z_marihuany_sa_dostava_uz_aj_do_akcioveho_indexu_2017

Spoločnosť z oblasti pestovanie marihuanu so sídlom v Ontariu – Canopy Growth sa dostáva do akciového indexu S&P/TSX.

Spoločnosť bude pridaná do zdravotníckeho sektora indexu a začala sa obchodovať 20. marca. Po tomto oznámení jej akcie klesli o 0,72% na 11,05 kanadských dolárov.

Veľké inštitucionálni investori používajú tento všeobecný akciový index S&P/TSX, takže tento krok môže viesť k väčšiemu dopytu po jej akciách a predstavuje to zaujímavú podporu kanadský priemysel marihuany. na to, aby nejaká spoločnosť mohla byť začlenená do tohto akciového indexu – S&P/TSX musia mať určitú úrovne trhovej kapitalizácie a likvidity.

Canopy Growth je najväčším pestovateľom lekárskej marihuany na svete a ako prvej sa jej podarilo dosiahnuť status jednorožca ($ 1 miliarda) z oblasti marihuany a dokonca v novembri dosiahla jej trhová kapitalizácia úroveň okolo 2 miliárd dolárov, hoci od tej doby jej celková hodnota poklesla.

Rast spoločnosti Canopy je založený na presvedčení spoločnosti, že ďalšie krajiny budú aj naďalej pokračovať v legalizácií marihuany na federálnej úrovni, čo vytvára nové trhy pre export.

Súvisiace:
Akciový index z oblasti marihuany za rok získal 236%
Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest

Avšak, aj keď kanadský premiér Justin Trudeau prisľúbil, že v roku 2017 prijme legalizáciu na federálnej úrovni, vláda sa snaží obmedzeniami tlmiť optimizmus investorov.

Americká administratíva prezidenta Donalda Trumpa má na generálneho prokurátora (Jeff Sessions) ktorý sľúbil, že v USA zasiahne na priemysel rekreačnej marihuany, čo investorov vystrašilo.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Globe and Mail

Facebook komentár