Prvy_lietajuci_automobil_sveta_sa_zacne_predavat_uz_tento_mesiac

Od budúceho mesiaca budú ľudia oficiálne schopní si dopredu objednať jeden z prvých lietajúcich automobilov, ktorý kedy existoval. Zdá sa, že publicita okolo toho naznačuje, že v blízkej budúcnosti budú všetci riadiť lietajúce automobily. Alebo ešte lepšie, ľudia budú mať automobily, ktoré menia rýchlosť medzi šoférovaním a lietaním.

Vozidlá bude produkovať veľká spoločnosť, ktorá sa snaží zamaskovať ako menšia firma – Terrafugia, ktorá patrí spoločnosti Volvo. Letné auto je pomenované ako “Transition” (Zmena). Podľa spoločnosti môže vozidlo preletieť vzduchom až do vzdialenosti 650 kilometrov a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 320 kilometrov za hodinu. 320 kilometrov za hodinu je určite oveľa viac ako ostatné vozidlá a trojrozmerná povaha jazdy nahor, nadol, vľavo a doprava je zatiaľ práve pre nás nepochopiteľná.

Podľa jedného článku “zatiaľ jeho cena nie je určená, ale môžete bezpečne predpokladať, že ak sa budú ľudia musieť opýtať, pravdepodobne si ho nebudú môcť dovoliť. Podľa čínskej tlačovej agentúry Xinhua budú čoskoro príjmať pred-objednávky.”

Lietajúci automobil “Transition” od spoločnosti Volvo predstavuje hybridné vozidlo s elektrickým pohonom, ktoré má veľa bežných vlastností ako bežné vozidlá, čo pravdepodobne umožní ich výrobu a pravdepodobne umožní, aby sa tieto veci stali bežnou záležitosťou.

Zdá sa, že v tomto momente bude riadiaca osoba potrebovať určitý druh licencie pre lietanie, aby bola legálne schopná riadiť túto vec. Podľa niektorých správ sa nevie v akej krajine bude sprístupnené. Kým sa neprijmú určité nové, rozsiahle predpisy, zákon pravdepodobne umožní ich viesť len ľuďom, ktorí vedia riadiť lietadlá alebo vrtuľníky, vďaka čomu ich budú môcť legálne používať na ceste.

Prvy_lietajuci_automobil_sveta_sa_zacne_predavat_uz_tento_mesiac_1

Podľa stránky Lad Bible:

“S ohľadom na to spoločnosť, ktorá ho produkuje, verí, že môže byť veľmi užitočný pre pilotov, ktorí ich môžu zobrať do vzduchu cez malé letisko, následne po prestaní jednoducho zložia krídla a odvezú ich domov. Jedná sa o ambiciózny podnikateľský model. Ak sa však nachádzate v tejto malej skupine pilotov, ktorí neustále myslia na to, “keby nemuseli presadať zo svojho lietadla, aby sa odviezli domov, potom je to vozidlo práve pre nich”.

Lietajúci automobil je schopný dosiahnuť výšku približne 3 kilometrov, s hmotnosťou iba 600 kilogramov. Materská spoločnosť Volvo v budúcnosti plánuje zaviesť štvordverovú verziu vozidla známu ako TF-X, ktorá nebude vyžadovať letisko na vzlet ani na pristátie.

Spoločnosť poznamenala: “TF-X nebude vyžadovať letisko na vzlet a pristátie a bude môcť jazdiť na všetkých cestách a diaľniciach – poskytne pohodlie skutočnej preprave z domu do domu.”

Súvisiace: Autonómne vozidlá sú tu. Teraz prichádza to náročnejšie

Generálny riaditeľ spoločnosti Terrafugia – Chris Jaran poznamenal: “Rozvoj tejto novej technológie nám umožnil vyskúšať niekoľko rôznych mechanizmov a vytvoriť zlepšenia procesov na cestách. Nachádzame sa v kritickom bode, kde môžeme implementovať najlepšie dizajnové prvky založené na rokoch lietania a testovaní jazdných vlastností. Tým sa zlepší funkčnosť, bezpečnosť a estetika pre optimálne lietanie a zážitok z jazdy. ”

Avšak existuje vážna hrozba, ktorá môže vyplynúť z nevyvrátiteľnej popularizácie technológie, ako je táto: štát následne musí prísť s novou érou novodobých predpisov a obmedzení. Na to je potrebné vytvoriť celý rad nových právomocí, ktoré je potrebné udeliť orgánom, od polície až po právnikov, keďže sa jedná o príchod rozsiahlej veci, ktorá zmení spoločnosť. V skutočnosti je zázrakom, že inteligentné telefóny nepriniesli úplne novú éru policajného štátu. Skutočne robili, inteligentné telefóny uviedli do novej éry dohľadu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Connectfine

Facebook komentár