Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina vlastní naozaj luxusné hodinky. Ich cena je na úrovni 620 000 amerických dolárov a ihneď to vyvolalu vlnu nevôle, keďže jeho krajina je zasiahnutá rozsiahlou krízou. A pre informácie – v Rusku žije 23 percent chudobných občanov a 17 percent z nich žije pod oficiálnou hranicou chudoby.

Dmitrij Peskov, ktorý má naozaj rozsiahle právomoci v tom, ako vyjadriť názory Kremľa bol fotografovaný a mal na sebe niečo nezvyčajné, keď si v čiernomorskom letovisku Soči bral Tatianu Navku, ktorá je bývalú olympioničku v krasokorčuľovaní.

Ako upozornil ruský opozičný bloger Alexej Navaľnyj, na rukách mal limitovaný model Richard Mille 52-01 s lebkou. Ich hodnota sa presnejšie odhaduje od 600-tisíc dolárov až po 1,4 milióna.

Ďalej uviedol: “Ženíchove hodinky boli drahšie ako Váš byt.”

Navalny taktiež zverejnil fotografie, ako Peskov nosí ďalšie luxusné a veľmi drahé hodinky vrátane značiek Rolex a Omega.

Kým oficiálny plat prezidentovho hovorcu je niečo vyše 9 miliónov rubľov (cca 134-tisíc eur) za rok, Peskov poznamenal, že hodinky boli darčekom od jeho manželky.

Peskov sa bráni, že drahé hodinky boli svadobným darom od novomanželky. Pred novinármi poznamenal: “Sotva snáď darček manželky svojmu mužovi či manžela svojej žene môže nejako súvisieť s protikorupčnými činnnosťami (Navalného).”

Podľa neho sa jedná o osobný útok. Uviedol: “Nech sa nikto nehnevá, ale všetko je to naša osobná vec.” Navková uviedla, že si na hodinky zarobila tvrdou prácou počas leta. Navalnyj ale tvrdia, že sa Peskov objavil s hodinkami už pred tromi mesiacmi.

Ona taktiež poznamenala, že náklady na tento konkrétny druh hodiniek boli prehnané.

Medzi svadobčanmi bolo niekoľko ruských popových hviezd a vyznámných športovcov. Avšak Putin samotný na fotografiách pozoruhodne chýbal, hoci pár už skôr potvrdil, že bol pozvaný.

Peskovi nakoniec pripomenul, že v rámci nových pravidiel pre úradníkov by samal dar drahší ako 3000 rubľov ohlásiť a odovzdať do úschovne, odkiaľ si ho však môže odkúpiť. Avšak za trhovú cenu.

Ruské elity bývajú doslova posadnuté drahými hodinkami. Nielen oligarchovia, ale i ruskí úradníci a politici nosia na rukách miliónové majetky, na ktoré by si bežný človek sotva niekedy našetrí.

Zdroj: IBTimes, RTNews

Facebook komentár