Restauracie_Jamieho_Olivera_su_na_pokraji_bankrotu

Podnikateľ a bojovník proti nezdravému jedlu v dnešnom dni uviedol, že jeho podnikanie reštaurácií čelí platobnej neschopnosti alebo až konkurznej ochrane. Tento proces bude viesť poradenská spoločnosti KPMG.

Ovplyvní to 25 britských reštaurácií a ohrozuje prácu približne 1 300 zamestnancov. Oliver vlastní taliansky reťazec Jamie, ako aj steakhouse Barbecoa.

Oliver vo vyhlásení uviedol: “Som hlboko zarmútený týmto výsledkom a rád by som poďakoval všetkým zamestnancom a našim dodávateľom, ktorí už viac ako desaťročie vkladali svoje srdcia a duše do tohto podniku.”

Oliver založil Jamie’s Italian Restaurants v roku 2008 so zameraním na neformálne stolovanie s kvalitnými surovinami.

Tieto reštaurácie si však v posledných rokoch čoraz viac získavali obľubu. Spotrebitelia ich nájdu všade. Dokonca aj reštaurácie s rýchlym občerstvením v súčasnosti ponúkajú čerstvé suroviny. To predstavuje rozsiahli tlak na dominantných hráčov.

Restauracie_Jamieho_Olivera_su_na_pokraji_bankrotu_1

Oliver je najlepšie známy ako televízna hviezda, autor kníh a aktivista. Jeho show “The Naked Chef”, ktorý prvýkrát vysielala spoločnosť BBC, čo nakoniec z neho urobilo populárneho jednotlivca v očiach domácnosti.

Nedávno sa Oliver zameral na kampane pre školy v Spojenom kráľovstve ako aj v Spojených štátoch, aby ponúkali zdravšie obedy.

Jeho reštaurácie boli mix viacerých konceptov. Pizzeria Olivera, ktorú taktiež založil s označením Union Jacks (založená v roku 2011) čelila v roku 2017 taktiež poslednému zatvoreniu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DailyMail

Facebook komentár