A

pple môže pracovať na niečom nečakane ambicióznom, tvrdí  článok Ashleeho Vanca na Businessweeku.

Vance informuje, že Apple, minulý rok, ulovilo ´´robotického profíka´´ Johna Morrela z Univerzity Yale a nikto nevie, čo Morrel v Apple robí.

Morrel bol vedúcim strojníckych inovácií a dizajnu na univerzite Yale, skúšal  vdýchnuť život Yaleskej technickej scéne, ktorú Vance považuje za pomerne slabú. „Moji priatelia z robotického odvetvia si myslia, že Morrel musí pracovať na niečom úžasnom, keď odišiel z Yale.“ Hovorí Vance.

Ešte pred Yale, bol Morrel hlavným inžinierom pre Segway, dvojkolesový elektrický skúter. Podľa Vancových zdrojov, Morrel pracuje pre Apple v Mac softvér skupine. No už aj Vance pochybuje o zmyselnosti tejto pozície.

Bolo by veľmi čudné ukončiť významný  post pre Yale, kde  pracoval na  pokročilej robotike, a začať pracovať na Mac softvéry. Hlavne keď sám Morrel povedal: „ Začal som sa zaujímať o robotiku už na vysokej, na bakalárskom stupni, a potom počas inžinierskeho som bol robotikou nadšený!“

V rozhovore pre Yaleský denník minulý rok , Morrel tvrdil, že pracoval na “základných manipulačnych úlohách” pre robotov, ako napr. otváranie dverí. Taktiež skúmal ako pracujú naše dotykové zmysly a ako reagujeme na stroje – roboty.

Vance taktiež upozorňuje, že v Apple pracujú aj ďalší zamestnanci Segway a pravdepodobne všetci aj s Morrelom pracujú na niečom veľkom. Alebo, možno nie, nikto presne nevie.

Povesť, získavania “moon shoots” (veľké ambiciózne idei pozn. prekladateľa) ako napr. samo-riadiace autá, patrí firme Google. Apple nie je považovaný za firmu, ktorá by skúšala šialené napady, aj keď kompletne zmenili mobilnú technickú scénu s ich iPhonom a PC scénu s iPadom!

S chlapíkom ako je Morrel pracujúcim na tajných projektoch, Apple môže mať vlastnú “veľkú ideu” v procese realizovania.

Preložila: Beáta Hrubošová

Zdroj: BlazingProjects

Facebook komentár