Paulsen_V_roku_2018_je_na_akciovom_trhu_treba_byt_pripraveny_na_korekciu

Americký akciový index Dow Jones počas tohto týždňa prekročil úroveň 24 000 bodov. Akciový trh stále rastie a takmer každým mesiacom dosahuje nové maximálne úrovne, ktoré sú následne prekonávané.

Bolo to menej ako pred rokom, kedy akciový index Dow Jones 25. januára dosiahol 25 000 bodov. Môže rally pokračovať?

Jim Paulsen z investičnej spoločnosti The Leuthold Group v rozhovore poznamenal: “Myslím, že investori by mali byť pripravení na korekciu a je treba ju v roku 2018 očakávať.”

Súvisiace: Akciové trhy na pozitívnych správach raketovo rastú

Hlavný investičný stratég v spoločnosti, ktorá je zameranou na správu aktív poznamenal: “V súčasnosti nevidím koniec oživenia, ako aj nevidím medvedí (klesajúci) trh.”

Čo bude tohtoročný rast na akciových trhoch znamenať pre vaše úspory, ktorý si skontrolujete práve na konci roka?

Paulsen uvádza: “Na čo by som sa pozrel, je tzv. ubezpečenie, že finančné prostriedky máte vhodne prerozdelené. Niektoré z vašich najlepších investícií dosiahli rozsiahle zisky a ich hodnota tak nemusí byť najvhodnejšia a opačne to môže byť s investíciami, ktoré dosiahli väčšie straty. Je načase, aby ste vaše portfólio do roku 2018 vhodne vyvážili.”

Varuje: “Stále si myslím, že v roku 2018 je potreba byť pripravení na trochu väčšie problémy. Určite to bude náročnejšie, ako sme zažili v tomto roku.” Vzhľadom na tento scenár odporúča, aby investori boli “trochu konzervatívnejší v tom, ako investujú”.

Paulsen navrhuje prerozdelenie kombinácie “medzi akciami a dlhopismi”.

“Ale takisto by som vyvážil niektoré svoje sektorové expozície a po-obzrel by som sa na defenzívne tituly.” Paulsen poznamenal, že v roku 2018 bude vhodné mať “mierne podiely v agresívnej oblasti technológií, ktorej sa darí naozaj dobre a treba sa zaoberať aj investíciámi v oblasti energií a financií.”

Ale Paulsen ďalej povedal, že ak na trhu nastane korekcia, môže to zároveň predstavovať aj nákupnú príležitosť.

“Vtedy by som sa pozrel na to, čo by som chcel kúpiť lacno, alebo by som do portfólia pridelil aj ďalšie prostriedky.”

Súvisiace: Wall Street posiela rozsiahle varovné signály pre akcie

Ak ste túto rally (rast) vynechali a nevlastníte akcie, je teda príliš neskoro, k tomu, aby ste sa dostali dovnútra? Paulsen nesúhlasí.

Nakoniec poznamenal: “Povedal by som, že ak na burze nemáte svoje investície, určite by som sa o ne snažil, ale ich nákup by som vykonával niekoľko krát v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov, namiesto toho, aby som rozhodol, v ktorý deň vykonám jednu transakciu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness, MarketWatch

Facebook komentár