V_roku_2018_budu_predstavene_3_iPhony_s_ovela_vacsimi_bateriami

Spoločnosť Apple v budúcom roku predstaví tri nové telefóny, typu iPhone s väčšími batériami, čo by malo pre používateľov znamenať dlhšiu životnosť batérie. S týmto vyjadrením prišiel analytik spoločnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo ktorý je známym pre svoje presné predpovede ohľadom spoločnosti Apple.

Kuoova správa naznačuje, že telefóny vytvoria priestor k vysokokapacitným batériám vďaka novým dizajnom dvoch buniek, ktoré budú poskytnuté kórejským dodávateľom – LGC. Nové balíky údajne budú v tvare “L” skôr než obdĺžnikové, aby spoločnosti Apple do zariadenia iPhone umožnili umiestniť čo najväčšie batérie.

Kuoho vyjadrenie, ktoré bolo prvýkrát zverejnené na stránke AppleInsider, koncom minulého týždňa, naznačuje, že najnovší model spoločnosti Apple – iPhone 2018 bude obsahovať 6,5 palcový OLED displej a 3 300 až 3 400 mAh batériu, čo predstavuje oveľa väčšiu, ako najväčšia batéria iPhonu – nachadzajúca sa v zariadení iPhone X, orozsahu 2 716 mAh.

Súvisiace:
10 ročné zisky z investícií do akcií spoločností Apple, Amazon či Netflix
Nový komplex Apple Park je otvorený – prehliadnite si ho zvrchu

Predtým spoločnosť Nikkei oznámila, že spoločnosť Apple skúma novú 6,3-palcovú obrazovku svojho špičkového iPhonu.

Apple podľa KGI tiež uvedie do prevádzky 5,8-palcový iPhone s panelom OLED. To je obrazovka s rovnakou veľkosťou na aktuálnom telefóne iPhone X, ale bude údajne začlenená väčšia 2900 až 3000 mAh batéria.

Kuo nakoniec poznamenal, že Apple bude predávať iPhone s 6,1 palcovým tradičným LCD displejom. IPhone LCD môže byť pre spotrebiteľov cenovo dostupnejšou voľbou, pretože tieto obrazovky nemusia stáť rovnako ako nové panely OLED.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár