Rolls-Royce je známou, že nerobí nič, čo by nemalo zmysel. Takže keď vytvoria novú sadu batožiny, ich filozofia musí byť dodržaná.

Šesť kusov batožiny pre model Wraith – dva kufre “Grand Tourer”, tri tašky “Long Weekender” a nosič odevov – boli navrhnuté na zákazku spoločnosti Rolls-Royce od firmy Design, ktoré sú ako doplnenie príslušenstva jeho vozidlám.

Každú batožinu je možné prispôsobiť zákazníkom rôznymi dizajnovými prvkami, ktoré napodobňujú tie, ktoré je možné nájsť v skutočnom Rolls-Royce Wraith. Áno, je možné mať batožinu v prevedení vášho automobilu a tak bude dokonale ladiť.

Súvisiace: Hong-Kongský podnikateľ vykonal najväčšiu zákazku v histórií pre Rolls-Royce

V skutočnosti táto zbierka dostala aj svoje meno, pretože je “starostlivo navrhnutou tak, aby bola dokonale umiestnená v batožinovom priestore modelu Rolls-Royce Wraith.” V podstate všetky časti sa perfektne hodia do kufra.

Rovnako ako automobily samy o sebe, zbierka batožiny taktiež nie je lacnou položkou. Všetkých šesť kusov sa bude sa predávať za 45 854 dolárov, čo je viac ako priemerné náklady na akýkoľvek iný model priemernej automobilky (podľa KBB okolo $ 40,000). Kusy možno zakúpiť aj samostatne.

Je pritom pozoruhodné a zaujímavé zároveň, že ceny nie sú rovnaké – líšia sa podľa toho, kde si pekné kufre a tašky objednáte. Napríklad v Spojených štátoch za sadu kufrov Wraith Luggage Collection zaplatíte 45 858 $ (40 217 €), čo je podstatne viac, ako nové BMW trojkovej série, kde sa cena za sedan 320i začína od 33 150 $ (29 070 €).

Súvisiace: Singapur dostal od Rolls-Royce neuveriteľnú limitovanú edíciu vozidla

Objednať si tento fajnšmekerský doplnok je najvýhodnejšie v Európe a záujemcu to vyjde lacnejšie – dodajú vám ho za 28 984 €. No napríklad vo Veľkej Británii, čiže v krajine zrodu značky Rolls-Royce stojí pozoruhodne až 24 248 £ (31 077 €). V Japonsku, Rolls-Royce má cenu 4 753 323 jenov, čo je v prepočte 38 853 eur. V Kanade by to bolo 44 925 tamojších, teda kanadských dolárov, čiže 31 447 eur. No a vo zvyšku sveta je celá kolekcia k dispozícii od 42 606 $ (37 363 €).

Kolekcia je k dispozícii u všetkých predajcov Rolls-Royce.

Zdroj: AutoMag, Fortune

Facebook komentár