R. Abramovič stratil prvenstvo – vlastníkom najväčšej jachty na svete sa stal niekto iný.

Výrobca lode Lürssen koncom ninulého týždňa predstavil verejnosti novú luxusnú loď Azzam, ktorej rozmery sú až 180m. Loď, vypláva z nemeckého prístavu v Bremene. Eclipse – bilionárska Abramovičova jachta, ktorá má veľkosť 538 stôp (164m) sa už nemôže pýšiť prívlastkom – najväčšia.

Spoločnosť zatiaľ neuviedla oficiálneho vlastníka, avšak údajne bola skonštruovaná pre Šejka Khalifa Bin Zayed Al Nahyan. Prezident UAE za ňu prekvapujúco zaplatil až 627,4 milióna dolárov.

Superyachts.com poskytla o jachte nasledujúce údaje:

Na jachte sa nachádza hlavný salónik s dĺžkou 29m, šírkou 18m a otvoreným pôdorysom bez kolonády. Loď bude pohánať 30 uzlov kombináciou 2 plynových turbín, 2 dieslových motorov a silou 94 000 koní.

Interiérové dekorácie mal na starosti francúzsky dizajnér Christophe Leoni, ktorý je právom hrdý na to, že mal možnosť vytvoriť z luxusného interiéru takzvané impérium storočia.

Podľa predbežných plánov bude musieť tento gigantický obor najskôr prejsť z bezpečnostných dôvodov skúškou. Ak loď prejde všetkými záťažovými testami, neskôr v tomto roku bude odovzdaná svojmu majiteľovi. Na fotografiách je zobrazená táto masívna jachta Azzam (pre Zväčenie KLIKNI na obrázok)

Preložila: Lenka Gajdosikova

Zdroj: Dailymail.co.uk

Facebook komentár