Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Steve Ballmer údajne získal možnosť kúpiť basketbalový klub Los Angeles Clippers, od jeho predchádzajúceho kritizovaného vlastníka Donalda Sterlinga. Ak dohoda sa schváli, za tento tím zaplatí 2 miliardy amerických dolárov.

Ale táto suma je je len malým zlomkom jeho bohatstva. Podľa časopisu Forbes, Ballmer má hodnotu čistého majetku na úrovni 20 miliárd dolárov, čím je 34. najbohatším človekom na svete.

Ballmer je známy v technologickom sektore za jeho výstredné a energické vystúpenia. On ale svoje miliardy míňa docela zaujímavými spôsobmi.

Súvisiace: Ruský oligarcha Roman Abramovich má niekoľko skutočne úžasných hračiek


Ballmer má vysokoškolské vzdelanie na Harvarde v odbore matematiky a ekonómie, kde pracoval pre univerzitný futbalový tím

Zatiaľ čo na Harvarde Ballmer strávil veľkú časť života, ale pracoval tam aj ako manažér futbalového tímu. On povedal, že táto skúsenosť ho naučila veľa lekcií, ktoré boli dôležité v jeho pracovnom živote.

Pre PC Mag povedal: Vlastne “nie som veľmi dobrý športovec. Ale milujem šport,” … ” Naučil som sa to najdôležitejšie čo som sa kedy naučil – najdôležitejším tréningom pre môj pracovný život bola skúsenosť, ako manažér futbalového tímu Harvardu. Musel som tam často chodiť, pamätať si mená 100 ľudí a počas jedného dňa som sa musel dostať pred 100 futbalistov, ktorý boli dosť náročnými poslucháčmi.”


Je najlepším priateľom s Billom Gatesom

Ballmer a Gates sa spoznali na Harvarde. Hoci Gates ho opustil pred dokončením, obidvaja zostali blízkymi priateľmi.

V roku 1980 Ballmer opustil program MBA v Stanforde a následne sa pridal ku Gatesovi v Microsofte.

Ballmer pre The Telegraph uviedol: “Ako partneri, manželia, čokoľvek iné sme sa spoločne podieľali na zrode tejto úžasnej veci s názvom Microsoft. Vždy sa Nám spoločne dobre pracovalo, no nie vždy to bolo jednoduché, ale vždy sme vedeli spolu pracovať, ako aj prostredníctvom našich nezhôd,” … “To je dôvod, prečo to označujem ako vzťah “manžel-manželka”, je to vzťah kde sme spoločne hľadali možnosti, ako sa dohodnúť pri riešení problémov a voči sebe sme vždy mali rešpekt, obdiv a mali sme zo seba dobrý pocit.”

Tento pár má aj zmysel pre humor, keďže kedysi nakrútili paródiu na konferencii Microsoft – “Noc v Roxbury”.


Vastní nehnuteľnosť o hodnote 10 miliónov dolárov, v Hunts Point, vo Washingtone

S počtom obyvateľov približne 400 ľudí, Hunts Point je malé, ale bohaté mesto, ktoré sa sa nachádza pri jazere Washington. Je to asi pätnásť minút jazdy od areálu spoločnosti Microsoft v Redmonde.

Nábrežie Ballmerova domova je pekné, ale bledne v porovnaní s  vedlajším anglickým panstvom o rozlohe 12 200 štvorcových metrov. Tento relitný majetok patril Kennymu G, ale podnikateľ z oblasti technológií – Craig McCaw kúpil nehnuteľnosť v roku 1999. Hovorilo sa, že predajná cena bola v blízkosti až 26 miliónov dolárov.


Taktiež vlastní majetok na Whidbey Island

Ballmer a jeho manželka Connie vlastnia na ostrove 10 pozemkov. Tento ostrov sa nachádza na severnom okraji oblasti -Washington Puget Sound. Najväčší pozemok je o veľkosti zhruba 10 árov.

Ballmer vlani v lete na ostrove predal dom na pláži za skromných 169 500 dolárov.


Jeho automobil nie je zrovna vystredný

Podľa denníka Wall Street Journal, Ballmer šoféruje automobil značky Ford, pretože jeho otec pracoval ako manažér vo Ford Motor Company v Detroite.

Ballmer má taktiež dobré vzťahy s generálny riaditeľom automobilky Ford – Alanom Mulallym, ktorý pomohol Ballmerovým plánom na reorganizáciu spoločnosti Microsoft v roku 2012.


Miluje golf

V skutočnosti hral golf na ihriskách po celom svete a je jeho obľúbenou časťou jeho života.

Počas jeho prvého verejného vystúpenia od odchodu zo spoločnosti Microsoft na Oxford School of Business povedal: “Môžem konečne hrať na akomkoľvek golfovom ihrisku na planéte, na ktorom len chcem. Keď sa tam dostanem, musím si zahrať. Som mizerný hráč, ale ja ho jednoducho milujem. “


Ale keď príde na to, v práci je celkom vážny

Okrem golfu a sledovania basketbalu, Ballmer priznáva, že nemá veľa koníčkov. Povedal, že v súčasnej dobe sa snaží “znova naštartovať” a hľadá iný projekt, ktorého by sa stal súčasťou.

Pre Seattle Times v roku 1992 povedal: “Nemyslím si, že som žonglér, nejazdím na jednokolke. Rád pracujem.”


Ballmer je známy pre jeho vystúpenia naplnené extrémne vysokou energiou

Ballmerovo nadšenie je legendou. Vyslúžil prezývku “opičí chlapec”, ako na jednom videu počas konfrencie spoločnosti Microsoft skákal po javisku.

Raz, na jednom obchodnom rokovaní v Japonsku kričal “Windows, Windows!” tak hlasno, že si poškodil svoje hlasivky a pre ich obnovenie musel podstúpiť chirurgický zákrok.


Dávnejšie chcel chcel kúpiť tím z NBA

Ballmer bol kedysi súčasťou skupiny, ktorá mala záujem o kúpu basketbalového klubu Sacramento Kings. Dohoda nakoniec prepadla.

Ak bude schválená jeho $ 2 miliardová ponuku pre Clippers, bude to druhá najvyššia suma, ktorá bola zaplatená za klub v tejto severoamerickej profesionálnej športovej ligy.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár