Rusko_chce_vykonat_blokovanie_siete_LinkedIn_2016

Rusko je niekoľko dní pred zastavením prístupu na sociálnu sieť LinkedIn.

Moskovský súd vo štvrtok rozhodol, že prístup na sociálnu sieť pre profesionálov, môže byť zablokovaný, pretože nespĺňa predpisy pre ukladanie osobných údajov.

Bolo zistené, že sociálna sieť LinkedIn od ruských občanov vyžaduje údaje, ktoré majú byť uložené na serveroch, ktoré sú umiestnené v krajine, čiže ich aktivity sú v rozpore so zákonmi.

Sociálna sieť vo svojom vyhlásení uviedla, že rozhodnutie “má potenciál zamietnuť prístup k sociálnej sieti LinkedIn pre milióny členov a firmy, ktoré sa nachádzajú v Rusku a využívajú LinkedIn pre rast ich podnikania.”

LinkedIn, ktorú získala spoločnosť Microsoft za 26 miliárd amerických dolárov, uviedla že “má stále záujem” o stretnutie s regulátorom komunikácie – Roskomnadzor, aby o probléme diskutovali.

Ruský zákon o uchovávaní osobných údajov nadobudol platnosť v septembri roka 2015. Predpismi prostredníctvom nižšieho súdu, podnikanie siete LinkedIn je v jeho rozpore.

Súvisiace: Rusko chce mať kontrolu nad internetovou komunikáciu občanov

Moskva so západnými technologickými firmami čelí viacerým sporom. V roku 2015 sa zistilo sa že ich aplikácie, ktoré prichádzajú so svojimi smartphonmi so systémom Android sú v rozpore s ruskými antitrustovými pravidlami.

Medzitým, USA obvinilo Rusko z hackerských útokov na veľké americké politické inštitúcie, počas volieb v roku 2016.

Počas minulého mesiaca bol v Prahe zatknutý 29-ročný Rus, na základe podozrení z hackerských útokov na LinkedIn, Dropbox a tretie webové služby. FBI ho obvinila v súvislosti s odcudzením 117 miliónov hesiel a prihlasovacích údajov k sieti LinkedIn.

LinkedIn už v minulosti ukázal ochotu dodržiavať zahraničné predpisy.

V roku 2014 súhlasila s cenzúrovaním obsahu v Číne, ktorý bol vládou považovaný za citlivý. Google, Facebook a Twitter, ktoré s podobnými krokmi nesúhlasili, zostávajú Pekingom blokované.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: theWallStreetJournal, Fortune

Facebook komentár