Ryanair_s_Jordanskom_rozsiruje_lety_na_Blizky_vychod_2018

Najväčšia nízko-nákladová letecká spoločnosť v Európe pridáva novú destináciu na Blízkom východe.

Od budúceho mesiaca spoločnosť Ryanair začne lietať do Jordánska z Cypru. Je to druhá destinácia leteckej spoločnosti v tomto regióne po tom, čo minulý rok spustila lety do Izraela.

Do októbra bude spoločnosť Ryanair prevádzkovať 10 liniek do hlavného mesta Jordánu – Ammánu. V zimných mesiacoch pridá do mesta Akaba štyri linky, ktoré sú vstupnou bránou do mnohých turistických destinácií krajiny, ako je Červené more a staré mesto Petra.

Súvisiace: Saudská Arábia chce byť najlepším dovolenkovým cieľom na pláži

Letecká spoločnosť oznámila, že každoročne do Jordánu prinesie približne 500 000 ľudí z miest ako Atény, Brusel, Kolín, Miláno, Rím a Varšava.

Jordánske hospodárstvo sa značne spolieha na cestovný ruch. Podľa Svetovej rady pre cestovný ruch, práve tento priemysel v roku 2016 prispel takmer 20% k HDP a predpokladá sa, že do roku 2027 sa tento podiel navýši na takmer 23%.

Turisti v Jordánskej Petre, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Turisti v Jordánskej Petre, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Vojna a nestabilita v susedných krajinách, ako sú Sýria a Irak, v minulosti Jordánsku ublížili. prijalo viac ako 600 000 utečencov zo Sýrie. A v roku 2015 cestovný ruch klesol kvôli obavám z útokov teroristickej skupiny ISIS.

Žiadny iný európsky nízkonákladový prepravca do Jordánska lety v súčasnosti neplánuje. Britský konkurent Ryanairu – EasyJet, po troch rokoch nakoniec (v roku 2014) do Ammánu lety ukončil.

Jordánska vláda dúfa, že nové lety spoločnosti Ryanair podporia rast stimulovaním väčšieho cestovného ruchu a prilákaním investícií.

Súvisiace: Saudská Arábia plánuje železnicu medzi Červeným morom a Perzským zálivom

Jordánska ministerka pre cestovný ruch – Lina Annab v dnešnom vyhlásení uviedla: “Rozhodnutie spoločnosti Ryanair lietať do Jordánska vysiela hlasné a jasné posolstvo o rozmanitosti a nevyužitom potenciáli cestovného ruchu Jordánska.”

Letecká spoločnosť Ryanair poznamenala, že v apríli a máji bude predávať spojenie do Ammánu za menej ako 20 eur (25 dolárov). Očakáva sa, že jej nové trasy v Jordánsku podporia takmer 350 pracovných miest.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, BBC

Facebook komentár