Samsung_predstavil_Galaxy_A9

Spoločnosť Samsung odhalila najnovší smartphone Galaxy A9, ktorý má prvú zadnú kameru na svete so štyrmi objektívmi.

Spoločnosť dnes poznamenala, že najnovší telefón bude obsahovať 128 GB objem vo forme úložného priestoru a až 512 GB vo forme rozšíriteľnej pamäte.

Telefón má tiež svojho virtuálneho asistenta – Bixby, platobnú službu Samsung Pay a fitness tracker Samsung Health. Prichádza v troch rôznych farbách – Caviar Black, Lemonade Blue a Bubblegum Pink.

DJ Koh, ktorý je prezidentom a výkonným riaditeľom divízie pre oblasť IT a mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics, poznamenal: “Ako globálny líder v inovácii inteligentných telefónov chápeme dopyt po zmysluplných inováciách v rýchlo sa rozvíjajúcom svete poháňanom vizuálnou komunikáciou.”

“Na základe nášho dedičstva v oblasti vývoja smartphonov sme zaviedli technológiu novej generácie v celom našom portfóliu produktov Galaxy, aby sme zákazníkom poskytli príležitosť zažiť najnovšie inovácie.”

Začiatkom tohto roka Koh v rozhovore poznamenal, že spoločnosť plánuje začleniť špičkové technológie do svojho stredného radu smartphonov Galaxy A a to ešte skôr, ako tak urobí vo svojich prémiových produktoch. Koh taktiež uviedol, že spoločnosť má tento rok odhaliť svoj zvládnutý skladací smartphone.

Mnohí pozorovatelia spoločnosti taktiež očakávali odhalenie svojej štvornásobnej kamery. Vyskytli sa úniky informácií, ktoré v stredu ukázali vizuál zadnej časti telefónu.

Smartphone obsahuje hlavnú zadnú kameru s rozlíšením 24 megapixelov a automatickým zaostrovaním, teleobjektív s 2-násobnou optickou transfokáciou pre detailné zábery a dlhé zábery, ultraširoký objektív s optimalizáciou scény a rozpoznávanie scén s umelou inteligenciou a hĺbkový objektív ktorý umožňuje používateľom spravovať hĺbku poľa a zameranie fotografie. Pozitívom fotoaparátu so štyrmi šošovkami je, že fotograf je schopný striedať medzi rôznymi šošovkami, ktoré umožňujú špecifické funkcie, ako napríklad fotografie zhotovené z dlhej vzdialenosti alebo panoramatické zábery.

Súvisiace: Samsung predstavila Galaxy Note 9 s rovnakou cenou ako iPhone X

Samsung Galaxy A9 je krok smerom nahor od svojho modelu A7, ktorý bol prvým telefónom spoločnosti, ktorý na zadnej strane obsahoval fotoaparát s troma objektívmi. Množstvo konkurentov, vrátane spoločností Huawei a LG, tiež na svojich telefónoch predstavili tri šošovky.

Oznámenie nasleduje po vydaní špičkovej verzie Galaxy Note 9 spoločnosti Samsung v auguste, ktorý bol k dnešnému dňu najdrahším telefónom, kde cena v rámci maloobchodného predaja dosahovala 999,99 dolárov za štandardnú verziu a 1 249,99 dolárov za vyššiu verziu.

Minulý týždeň firma vydala svoje usmernenia týkajúce sa príjmov a predpovedala, že v treťom štvrťroku dosiahne rekordné zisky. Bolo to v dôsledku spomalenia globálneho trhu s smartphonmi a v druhom štvrťroku uviedla, že prevádzkový zisk pre mobilnú divíziu oproti predchádzajúcemu roku klesol o 34 percent.

Rovnako ako Samsung aj americký konkurent Apple, ktorý minulý mesiac odhalil svoje nové špičkové modely iPhone, čelili čoraz väčšej konkurencii rastúcich čínskych konkurentov, ako napríklad Huawei, Xiaomi a ZTE.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár