Samsung_ukonci_seriu_rekordnych_ziskov

Celosvetová séria rekordných štvrťročných výsledkov spoločnosti Samsung sa skončila.

Najväčší výrobca inteligentných telefónov na svete v piatok uviedol, že prevádzkový zisk za štvrťrok, ktorý sa skončil v júni, by mal podľa očakávaní byť na úrovni 14,8 bilióna wonov (13,2 miliardy dolárov), čo predstavuje pokles z 15,6 bilióna wonov (14 miliárd dolárov).

Za štyri štvrťroky za sebou spoločnosť Samsung zaznamenala stále vyššie zisky.

Jej prognóza za druhý štvrťrok je stále o 5% vyššia ako v rovnakom období predchádzajúceho roka, ale očakávania analytikov nedosahuje.

Akcie spoločnosti Samsung Electronics v Soule v piatok po ohlásení klesli o 2%.

Zisky spoločnosti Samsung podľa analytikov trpia neuspokojivým predajom telefónov a spomaľujú dopyt po niektorých pamäťových čipoch.

Spoločnosť v piatkovej predpovedi nevyvrátila výkony svojich rôznych podnikov. Do konca tohto mesiaca oznámi celkové výsledky.

Neochota spotrebiteľov pre míňanie veľkého množstva peňazí na modernizáciu svojich telefónov ovplyvnila aj predaj nového hlavného prístroja spoločnosti Samsung – Galaxy S9. Firma zameraná na prieskum trhu Counterpoint Research očakáva, že spoločnosť Samsung bude tento rok predávať 40 miliónov telefónov Galaxy S9. To je prudký pokles z rekordných 50 miliónov telefónov u modelu Galaxy S7, ktorý spoločnosť Samsung predávala pred dvoma rokmi.

Súvisiace: Predaj smartfónov v Číne zaznamenal najväčší pokles!

Spoločnosť Samsung v posledných rokoch využila výhody silného dopytu po čipoch používaných v elektronických zariadeniach, ale aktuálne čelí slabým dopytom a prudkým poklesom cien niektorých pamäťových čipov.

Niektorí analytici predpovedajú, že zisky spoločnosti Samsung by mali zažiť odrazenie v druhej polovici roka.

Analytici z Daiwa Capital Markets minulý týždeň uviedli: “Aj napriek obavám z oblasti inteligentných telefónov očakávame, že príjmy z mobilného podnikania sa znova zotavia … vďaka spusteniu predaja nových modelov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár