Satya_Nadella_predal_30_percent_svojich_akcii_firmy_Microsoft

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft – Satya Nadella práve predal takmer tretinu svojich akcií (známe ako spoločné akcie) v softvérovej spoločnosti, keď cena jej akcií sa pohybovala v blízkosti rekordnej úrovne.

Predaj akcií, ktorý bol zverejnený v regulačnom podaní v piatok a umožnil Nadelovi získať viac ako 35 miliónov dolárov. Predal 328 000 akcií vo viacerých obchodoch za ceny v rozmedzí od 109,08 do 109,68 dolárov.

Akcie spoločnosti Microsoft za posledných 12 mesiacov vzrástli o 53 percent a týždeň uzavreli na hodnote 109 dolárov. Maximum dosiahli 25. júla na úrovni 110,83 dolárov.

50-ročný Nadella, aj cez tento predaj stále vlastní 778 596 akcií spoločnosti Microsoft. K 29. septembru mal podľa vyhlásenia až 2,28 milióna akcií. Nadellovi je vo forme základného platu vyplácaný aj 15-násobok vo forme akcií.

Jeho ročný základný plat v roku 2017 bol na hodnote 1,45 milióna dolárov a celková kompenzácia presiahla 20 miliónov dolárov.

Súvisiace:
18 faktov, ktoré ste pravdepodobne o spoločnosti Microsoft nevedeli
10 vecí, ktoré ste nevedeli o novom riaditeľovi Microsoftu – Satyovi Nadellovi

Hovorca spoločnosti Microsoft v e-maile poznamenal: “Posledná zmena ohľadom akcií pána Nadellu bola vykonaná z dôvodu osobných finančných plánov a diverzifikácie,” … “Satya je odhodlaný pokračovať v úspechu spoločnosti a jeho podiely výrazne prevyšujú požiadavky na držbu stanovené predstavenstvom Microsoftu.”

Vzhľadom na to, že Nadella prevzala úlohu generálneho riaditeľa od Stevea Ballmera vo februári 2014, akcie spoločnosti sa strojnásobili. Naposledy predal akcie v roku 2016, kedy akcie mali hodnotu okolo 58 dolárov za akciu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian

Facebook komentár