Saudovia_rozsiruju_zakrok_na_vojenskych_predstavitelov_a_podnikatelov

Saudské úrady údajne zadržali približne dve desiatky vojenských predstaviteľov a niekoľko podnikateľov, čím rozširujú zákrok, v ktorom už zadržali princov, ministrov a ďalších bohatých členov elity.

Denník The Wall Street Journal poznamenal, že v posledných dňoch velitelia ozbrojených síl v Saudskej Arábii patria medzi tie orgány, ktoré sa objavili v rámci vyšetrovania korupcie. Nebolo jasné, či sú obvinení z trestného činu alebo boli predvolaní ako svedkovia.

Vyšetrovanie sa považuje za kampaň pre zmiernenie korupcie, ako aj za posunu ohľadom konsolidácie moci pod hlavičkou korunného princa Mohammeda bin Salmana, o ktorom sa očakáva, že v blízkej budúcnosti vymení svojho otca na mieste kráľa.

Miliardár a investor Prince Alwaleed bin Talal a bývalý šéf Národnej gardy, princ Mutaib bin Abdullah, patria medzi členov kráľovskej rodiny, ktorí boli zadržaní v prvej vlne zatknutí, realizovanej v začiatkoch tohto mesiaca.

Súvisiace: Korupčný škandál v Saudskej Arábii za 100 miliárd dolárov

Tieto kroky okolo zatknutia prispeli k nárastoch na trhoch s energiou, čo podnietilo geopolitické napätie, čo zatlačilo ceny ropy na najvyššiu úroveň za viac ako dva roky.

Správy o ďalších zatknutiach nasledujú po správach, v ktorých saudské úrady vraj ponúkajú prepustenie (bohatých) zadržaných, ak svoje aktíva nechajú prepadnúť štátu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár