Saudsko-arabský maloobchodný magnát Fawaz Al Hokair uzavrel kupu luxusného bytu na vrchole budovy 432 Park Avenue za 87,7 miliónov dolárov. Táto dohoda, je tak predajom najvyššie položenej nehnuteľnosti mesta a patrí k najdrahšie uzavretým predajom nehnuteľnosti v New Yorku.

Kupcom je podľa viacerých zainteresovaných strán Al Hokair, ktorý tak nakúpil byt, kde jedna štvorcová stopa je v hodnote neuveriteľných 10 623 dolárov. V prepočte na štvorcový meter sa zdá byť jedným z vôbec najdrahších nehnuteľností tohto mesta.

Za 8255 štvorcových stôp (766 metrov štvorcových) v nadstavbe zaplatil tak 95 miliónov dolárov, alebo len niečo málo cez 11 500 dolárov za štvorcovú stopu. Podľa mnohých informácií o tento penthouse mal Al Hokair záujem už v roku 2013. V byte sa nachádza kozub na drevo, kúpeľňa s vyhrievanou podlahou a okná o rozmeroch 10 x 10 stôp (3,05 x 3,05 metra).

Súvisiace: 10 najlepších nových mrakodrapov sveta

Zástupca pre Macklowe Properties, ktorý bol developerom budovy v spolupráci s CIM Group, však na správu ohľadom poskytnutia komentáru okamžite nereagoval.

Predtým bol v tejto budove uzavretý predaj ďalšieho bytu v hodnote 59,1 miliónov dolárov. Začiatkom tohto týždňa člen rodiny Mikaty uzavrel kúpu bytu s tromi spálňami za 28 miliónov dolárov. Taktiež je vystavená jedna zmluva za jeden penthouse v hodnote 76,5 miliónov dolárov (obrázok bytu nižšie).

Al Hokair je zakladateľom a predsedom konglomerátu Fawaz Alhokair Group, ktorý sa predovšetkým zameriava na franchising v oblasti maloobchodu. Spoločnosť má 2100 predajní po celom Strednom východe, v severnej Afrike, strednej Ázii a na Kaukaze.

Najdrahšie uzavretým predajom tohto mesta je predaj bytu v budove One57, ktorý bol predaným za 100,5 milióna dolárov. Ďalším víťazom je predaj apartmánu v budove 15 Central Park West za 88 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Real Deal

Facebook komentár