Saudský miliardár včera na sociálnej sieti Twitter napadol Donalda Trumpa, keďže označil kandidáta na prezidenta za “hanbu nielen pre republikánov, ale aj pre celú Ameriku.”

Tento status princa Alwaleeda bin Talala prichádza potom, čo Trump nedávno uviedol svoj návrh, aby moslimom zakázali vstup do USA.

Okrem toho, že princ Bin Talal vlastní 5% podiel Twitteru, je aj druhým najväčším akcionárom za bývalý generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom Evanom Williamsom.

Bin Talal je taktiež podľa časopisu Forbes 34. najbohatším človek na svete. V júli dokonca oznámil, že po jeho smrti daruje na charitu zhruba 32 miliárd amerických dolárov.

Súvisiace: Princ Alwaleed už minul na žalobu Forbesu milióny a súd ešte nezačal

Bin Talal vo svojom tweete taktiež povzbudil Trumpa, aby radšej ukončil svoju snahu pre republikánsku nomináciu na prezidenta.

Pripomienky Trumpa počas tohto týždňa taktiež spôsobili veľmi negatívnu odozvu u významných podnikateľov.

Súvisiace: Ako rástol majetok Donalda Trumpa voči iným úspešným miliardárom

Vo štvrtok, generálny riaditeľ celosvetovej leteckej spoločnosti Qatar Airways – Akbar Al Baker poznamenal, že Trump by z dôvodu jeho pripomienok “nemal byť vítaným” v moslimských krajinách.

Al Baker ho taktiež nazval “naivným” a povedal, že dokonca jeho komentáre nie sú v jeho najlepšom záujme, keďže Trump má svoje investície aj v moslimských krajinách.

Zdroj: LATimes, ABCNews

Facebook komentár