Sef_WPP_Sir_Martin_Sorrell_Google_a_Facebook_by_sa_mali_obavat_vladnej_regulacii
Generálny riaditeľ spoločnosti WPP – Martin Sorrell verí, že Facebook a Google majú dôvod na obavy.

V rozhovore s redaktorom Kenom Aulettom v New Yorku, Sorrell povedal, že nemožno vylúčiť, že obe spoločnosti budú čeliť vládnej regulácii .

Na otázku redaktora o tom, či sa spoločnosti musia obávať vlády odpovedal: “Myslím, že áno,” … “Žiaden suverénny štát nechá spoločnosť získať na hodnote 1 bilión dolárov.”

Šéf WPP opäť označil Facebook a Google ako svojich “ne/priateľov”, pričom povedal, že je potrebné, aby prijali za seba zodpovednosť ako mediálne a nielen ako technologické spoločnosti. Ale v poslednom čase sa z nich stali “flexibilní priatelia”.

Podľa neho to bolo kvôli značným tlakom, ktoré podstúpili. Facebook bol zahalený v kontroverzii po tom, čo sa ukázalo, že ruské subjekty v priebehu prezidetských volieb v USA vedú reklamy na ich platforme, zatiaľ čo spoločnosť Google čelí obvineniam protitmonopolného úradu v EÚ.

Súvisiace:
Myslíte, že USA majú problém s Facebookom? Pozrite sa do Ázie
Google kvôli nenávistným videám stráca viac inzerentov

Ďalej uviedol: “S veľkosťou a silou prichádza aj zodpovednosť,” … “Či je to už kvôli obvineniam Vestagerovej (komisárka EÚ pre hospodársku súťaž), voči Európskej Únii, ktorá na nich tlačí , alebo pre bezpečnosť spotrebiteľských ale aj politických značiek. Nakoniec tak pod hrozbou regulácie sa zo spoločností Google a Facebook stali ich “priateľskými ne/priateľmi” a dokonca “flexibilnými priateľmi”. ”

Taktiež využil príležitosť, aby podpichol Facebook pre nedávnu kauzu antisemitských kampaní.
Dodal: “Ako Židovi, sa mi páči myšlienka, že Facebook poskytol možnosť zamerať sa na protižidovskú nenávisť.”

Preložil: Peter Fekiač

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár