Prvá marketingová riaditeľka spoločnosti Facebook a sestra jej zakladateľa má radu pre všetkých užívateľov internetu: Dajte si pauzu.

Randi Zuckerbergová, generálna riaditeľka spoločnosti Media Zuckerberg a sestra Marka Zuckerberga povedala: “Je to skvelý nápad, aspoň raz týždenne, buďte mimo internetu a skúste pouvažovať nad sebou samým a svojim správaním.”

Táto “digitálna sobota” je len jedným z mnohých odporúčaní Zuckerbergovej, ktorú ponúka vo svojej novej knihe s názvom „Dot Complicated: Untangling Our Wired Lives“.

( Pozrite si: Video: Ako nám smartphóny môžu zničiť životy – vyše 12 miliónov videní )

Zuckerbergovej vyjadrenia, ohľadom dočasného odpojenia od internetu nie sú v rozpore s účelom alebo oznámeniami spoločnosti Facebooku.

Zuckerbergová ďalej uvádza: “Toto vyjadrenie je naozaj v súlade so správou Facebooku ohľadom zdieľanie s vecí s ľuďmi, ktorí chcú zdieľať to čo robia v reálnom živote a hlavne vedome,” … “Odpojenie a pripojenie ľuďom v reálnom svete … len posilňuje vzťahy máte s nimi on-line rovnako.”

( Súvisiace: Koľko Američania trávia čas pred TV a mobilnými zariadeniami? AŽ 9 hod. 47 min. !!! )

To všetko taktiež odráža posun správania veľkého množstva užívateľov internetu.

Ďalej uviedla: “Na začiatku to bolo o získaní čo najviac možných pripojení s množstvom našich priateľov, alebo o získaní čo najviac nasledovateľov na Twitteri, ” … “Dostali sme sa bližšie k priateľom, ale ďalej od priateľstva.”

( Súvisiace: Prieskum: 38% detí mladších, ako 2-roky používa mobilné zariadenia )

Teraz sa podľa nej dostávame do späť do doby, kedy “ľudia budú oceňovať ich intimitu a opäť svoje osobné vzťahy.”

Zdroj: TheGuardian

Facebook komentár