Sheryl Sandberg má dnes šťastie, keďže jej majetok prekonal úroveň 1 miliardy amerických dolárov, ako akcie spoločnosti sociálnej siete Facebook uzavreli na rekordných maximách.

Prevádzková riaditľka najviac populárneej sociálnej siete na svete vlastní zhruba 12,3 miliónov akcií tejto spoločnosti založenej v Menlo Park, v štáte Kalifornia, ktoré v New Yorku včera zatvorili na úrovni 58,51 dolárov. Jej podiel je teda o hodnote zhruba 750 miliónov dolárov.

Sandberg-ová predajom akcií od roku 2012, kedy bola vykonaná primárna emisia akcií spoločnosti zhromaždila viac ako 300 miliónov dolárov a vlastní zhruba 4,7 milióna akciových opcií. 44-ročná Sandbergová je jednou z najmladších žien miliardáriek na svete, podľa agentúry Bloomberg miliardárov Index.

Sandbergovej nárast bohatstva odráža jej rozšírenie úlohy na svetovej scéne. Člen generálneho štábu bývalého ministra financií USA – Lawrenca Summersa je splnomocnencom prezidenta Baracka Obamu, sedí v správnych radách spoločností Starbucks a Walt Disney a je autorom najpredávanejšej knihy “Lean In”. V roku 2008 bola vylákaná od spoločnosti založenej v Mountain View, v štáte Kalifornia – Google.

Elisabeth Diana, hovorkyňa Facebooku odmietol komentovať čistú hodnotu Sandbergovej. Miliardárka sa tento týždeň zúčastní výročného zasadnutia Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose.

Zuckerbergove zisky

( Súvisiace: Týchto TOP 10 miliardárov v roku 2013 zarobilo najviac peňazí – zoznam )

Mark Zuckerberg, 29-ročný CEO spoločnosti Facebook minulý mesiac predal akcie o hodnote viac než 2 miliardy dolárov a daroval ďalšiu 1 miliarda dolárov nadácie Silicon Valley Community Foundation. 23. najbohatší človek na svete v roku 2013 zvýšil hodnotu jeho majetku o 12,4 miliardy dolárov – podľa rebríčka agentúry Bloomberg.

Zdroj: Economic Times

Facebook komentár