Čoskoro budete môcť zostať na súkromnom ostrove Marlona Branda.

Nový šialene luxusný rezort pomenovaný podľa herca Branda  bude otvorený v júli v súostroví Teti’aroa, vo Francúzskej Polynézii. Tetiaroa sa skladá z 12 menších ostrovov (tzv. Motus-ov) a rezort sa bude nachádza na Onetahi.

Legendárny herec Marlon Brando, ktorí si kúpili ostrov v roku 1967 si tam užíval svoje blaho viac ako 30 rokov.

Dnes, ako rezort uvádza: “Naším poslaním je poskytovať jeden z najluxusnejších, autentických a obohacujúcich cestovateľských zážitkov dostupných kdekoľvek na svete v ekologicky citlivom a udržateľnom luxusnom spôsobe pre bohatých.”

Poďla tohto úsilia udržateľnosti “Rezort Brando” plánuje používať miestne materiály svojich  konštrukcií a obnoviteľné zdroje energie, ako je solárna energia a kokosový olej. Bude aj využívať klimatizačný systém využívajúci hlbokú morskú vodu.

Ale tento ekologický rezort nie je lacnou záležitosťou. Počas otvorenia od júla do septembra sa cena za 1-spálňovú vilu nachádza v blízkosti 2 500 dolárov na osobu za jednu noc. Po tých začínajúcich uvádzacich mesiacov sa cena za osobu vyskočí na 4142 dolárov. A to iba pre jednu osobu.

Ale možno Vás Marlon môže presvedčiť, že to stojí za to. Prínášame Vám menšie predstavenie po tomto ostrove luxusu.

Rezort sa nachádza na ostrove, ktorý obklopuje tri míle široká lagúna. Celá nehnuteľnosť je v súkromnom vlastníctve a je k dispozícii výhradne pre hostí a hosťujúcich výskumných pracovníkov rezortu. Jediný prístup je 20 minút trvajúci súkromný let z Tahiti.

 

Jednou z kľúčových úloh rezortu je ochrana a zachovanie fauny a flóry. Dokonca založili vedeckú výskumnú stanicu venovanú otázkam tejto tzv. rezervácie.

 

Atol má taktiež bohatú históriu. Slúžil ako letné sídlo pre bývalých vedúcich predstaviteľov Tahít, kde súťažil na turnajoch v lukostreľbe, zatiaľ čo princezné sa hýčkali v tieni kokosových paliem.

 

Plus, žil tam Marlon Brando. Filmová hviezda ho prvýkrát navštívila v roku 1962 pri natáčaní filmu Vzbura na lodi Bounty a on ho kúpil už v roku 1967. Dokonca sa na Tahiti stretol s jeho treťou manželkou.

 

V súčasnosti sa tu nachádza súkromný rezort  pomenovaný The Brando all-inclusive rezort, ktorý ponúka 35 víl v ústraní.

 

Každá vila sa nachádza priamo na pláži a má vlastný vonkajší priestor pre stravovanie a súkromnú pláž.


 

Vily s jednou spálňou sú o rozlohe 1 033 ft2, zatiaľ čo vily s tromi spálňami majú viac než 2 648 ft2.


 

Obývacie izby vrámci 2-spálňových víl majú súkromnú jedáleň pre šesť osôb, kuchyňu a široký vjazd na veľkú dvojpodlažnú terasu.


 

Vily sú vybavené aj mediálnou miestnosťou s Wi-Fi a širokým výberom filmov.

 

Obývacia izba sa otvára priamo na dvor. Každá vila bola navrhnutá, aby ľudia mali “pocit, ako by sa interiér aj exteriér spojili dohromady.”

 

Aj kúpeľňa má veľké prepojenie s vonkajším prostredím.

 

Ku každej vile, ktorá má svoj vlastný bazén, k vybaveniu all-inclusive patrí 24-hodinová izbová služba, denné výlety a spa služby, práčovňa a prístup k bicyklom, kanoe, kajakom, doskám s pádlami a surfom.


 

Keď už hovoríme o doskách s pádlami, hostia ich môžu využiť na ceste do susedného ostrova.

 

A využiť svoje osobné bicykle pre objavovanie ciest okolo ostrova, alebo jázd na iné pláže, kde si môžu dať piknik.


 

Tetiaroa je známa ako útočisko pre vtáky a morský život. Hostia si môžu zašnorchlovať alebo potápať sa s tropickými rybami.


 

Alebo si zájsť na prechádzku so sprievodcom, ktorý ukáže aj takéto vtáky, alebo iné tropické rastliny a zvieratá. Ďalší výlet? Môžte vyskúšať hvezdáreň.

Zdroj: Tim-Mckenna

Facebook komentár