Sledovany_indikator_hybnosti_signalizuje_takmer_200%_rast_pre_bitcoin

Začiatkom apríla sa počas utorka v bitcoine opäť objavil ďalší míľnik, keď táto digitálna mena prvýkrát za viac ako rok uzavrela nad 200-dňovým kĺzavým priemerom.

Najznámejšia kryptomena v utorok dosiahla zisk v hodnote takmer 20%, čo je jej najlepší jednodňový výnos od decembra 2017. V stredu ráno sa cena Bitcoinu obchodovala za 5 022,35 dolárov, čo predstavovalo denný zisk 4,3%. Jedná sa o 50% zisky z miním dosiahnutých počas decembra 2018, dosiahnutých v blízkosti 3 200 dolárov.

Ak sa tento predpoklad z technickej analýzy potvrdí, rok 2019 by mohol ísť cestou nápravy škôd spôsobených v minulom roku. Tento odhad pochádza od analytikov spoločnosti Fundstrat Global Advisors, ktorí vypočítali priemerné výnosy bitcoinu počas šesťmesačného obdobia, keď sa kryptomena obchoduje nad alebo pod blízkosťou tohto sledovaného technického ukazovateľa.

Analytici v správe ku klientom uviedli: „Na základe obchodnej histórie virtuálnej meny Bitcoin je pohyb nad 200 denný kĺzavý priemer štatisticky zmysluplný. Keď je cena Bitcoinu nad 200-denným kĺzavým priemerom, jeho zisk je na hodnote 80% v porovnaní s iba 36%, keď sa nachádza pod.“

Graf: 2018-2019 Bitcoin a jeho 200-dňový kĺzavý priemer
Sledovany_indikator_hybnosti_signalizuje_takmer_200%_rast_pre_bitcoin_graf

Navyše, ak sa odhad analýzy uskutoční, bitcoin HODLery – tí, ktorí držia svoj bitcoin aj v ťažkých časoch – môžu očakávať trojnásobné výnosy. Analytici uviedli: “A 6 mesačné forwardy (výmenný kurz v budúcnosti) dosahujú priemer 193% v porovnaní s miernou hodnotou vo výške 10%, keď sa nachádza pod jeho 200 denným kĺzavým priemerom – preto sa u skúsených investorov jedná o niečo významné.”

Súvisiace: Mali by investori mať v portfóliu bitcoin alebo kryptomeny?

Ako teda vyzerá 193%? Na utorkovom teste bol 200-dňový kĺzavý priemer stanovený na 4 620 dolárov, čo znamená, že 193% rally by podľa spoločnosti Fundstrat mala navýšiť cenu tohto digitálneho aktíva na 13 500 dolárov, čo je úroveň, ktorú od januára 2018 nedosiahla. Možno sa jedná o vznešený cieľ, ale jedna vec, ktorú má teraz bitcoin na svojej strane, je hybnosť. Táto krypomena je na ceste k zaznamenaniu siedmeho po sebe idúceho víťazného týždňa, a hoci apríl ešte len začal, tretí po sebe idúci víťazný mesiac môže byť realitou.

Ale ako nadšenci bitcoin vidia cenu Bitcoinu na hodnote z konca roka 2017, jeden analytik poznamenal, že ďalšie prekážky v raste bitcoinu môžu byť hneď za rohom. Jani Ziedins z blogu CrackedMarket napísal: „Ďalšia najzreteľnejšia úroveň odporu sa nachádza na hodnote 6 000 dolárov. Nie som si istý, či sa tam dostaneme, ale je pravdepodobné, že sa o to Bitcoin pokúsi.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Fundstrat Global Advisors

Facebook komentár