Keď Snapchat údajne odmietol ponuku Facebooku vo výške 3 milárd dolárov, reakcie od mnohých ľudí znela: “Zbláznili sa?!?”

Je to veľa peňazí. Ale predstaviteľ spoločnosti privátneho kapitálu Marc Andreessen poznamenal, že Snapchat má možnosť vybudovať niečo oveľa väčšie a oveľa cennejšie.

V rozhovore pre Wall Street Journal Andreessen bol požiadaný vyjadriť sa k budúcnosti podnikania firmy Snapchat. Tu je jeho odpoveď:

“Rastúcim prípadom pre Snapchat je, že firma v Číne s názvom Tencent, ktorej hodnota je 100 miliárd dolárov. A Tencent má hodnotu 100 miliárd dolárov, pretože poskytuje svoje služby posielania správ na smartphonoch a potom k nim poskytuje širokú škálu služieb, zároveň poskytuje možnosti hrania hier, sociálnych sietí a emoti-ikon a video-chatu a potom užívateľom účtuje poplatky za všetky tieto doplnkové služby. A v súčasnosti je jednou z najúspešnejších technologických firiem všetkých čias a na Hong Kong-skej burze má cenu 100 miliárd dolárov. Možno, že to má (CEO Evan Spiegel) v pláne. Možno Evan plánuje poiužiť tento obchodný model firmy Tencent aj na trhu v USA, ale v skutočnosti zatiaľ nikto nebol schopný to ešte urobiť. “

Je zrejmé, že “ak” tak urobí stane sa obrovskou.

( Súvisiace: Ktoré spoločnosti a stránky vládnu internetu? )

Ale nabudúce budete počuť o nejakej obrovskej ponuke spoločnosti Snapchat, skôr ako ju niekto nazve blázniou, mal by predtým pouvažovať. Veľké podniky, ktoré majú základ v posielaní správ existujú aj inde vo svete.

Investori sa začínajú myslieť, že sa to môže stať aj tu.

Zdroj: BizJournals

Facebook komentár