Solarna_strecha_spolocnosti_Tesla_s_nekonecnou_zarukou

Spoločnosť Tesla počas tohto týždňa oznámila, že začala príjmať objednávky na svoju novú solárnu strechu.

Solárne dlaždice, ktoré tvoria strechu boli navrhnuté tak, aby bol extrémne odolnými – sú vyrobené zo špeciálneho skla.

Nová solárna strecha bude v porovnaní s bežnou strechou taktiež drahšia, ale spoločnosť Tesla uviedla, že jej záruka bude trvať viac ako 30 rokov, čo je bežná dĺžku štandardného amerického hypotekárneho úveru.

Dokonca oveľa dlhšie.

Tesla má vo svoje dlaždice obrovské množstvo dôvery. Táto prevratná spoločnosti tak bude ponúkať niečo, čo sa nazýva “Nekonečná záruk.”

Súvisiace: 
Tesla práve spustila objednávky na jej solárne strechy
Tesla zdvojnásobuje počet nabíjacích staníc a pridáva solárnu energiu

Tesla o solárnej strešnej krytine uviedla: “Solárne strešné tašky, ktoré sú vyrobené z tvrdeného skla, sú viac ako 3-násobne väčšie, ako je to u štandardných strešných škridiel,” … “To je dôvod, prečo ponúkame najlepšie záruky v tomto odvetví. Môžete si vybrať medzi životnosťou vášho domu, alebo nekonečno, podľa toho, čo nastane skôr.”

Generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk poznamenal: Jedná sa o “nekonečnú záruku, alebo až dovtedy, dokedy váš dom bude stáť.”

Aby dokázali húževnatosť svojich solárnych dlaždíc, Tesla na svoje tašky a klasických strešné škridly vypálil snehovú guľu o veľkosti baseballovej loptičky, o rýchlosti 116 km/h.

Klasické tašky to nezvládli. Tie od spoločnosti Tesla však obstáli.

Solarna_strecha_spolocnosti_Tesla_s_nekonecnou_zarukou_2
Viac vo videu, z konferencie počas predstavenia solárnej strechy spoločnosti Tesla.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, TheGuardian

Facebook komentár