Spolocnost_Apple_uz_buduci_rok_otvori_svoj_prvy_obchod_v_Indii_top

India konečne získa svoj prvý obchod s označením Apple Store.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook v stredu uviedol, že spoločnosť v roku 2021 plánuje v tejto krajine otvoriť svoj kamenný obchod. Hovorca spoločnosti potvrdil správy, ktoré zverejnila agentúra Reuters.

Cook akcionárom na výročnom stretnutí v kalifornskom meste Cupertino povedal, že okrem spustenia vlastnej maloobchodnej siete, výrobca iPhonov v tomto roku začne v Indií aj online predaj.

Veľkým dôvodom, prečo spoločnosť Apple doposiaľ v tejto krajine neotvorila svoj obchod, je to, že indické právne predpisy od zahraničných maloobchodníkov požadujú, aby lokálne získavali najmenej 30% svojich komponentov – čo je pravidlo, od ktorého sa spoločnosť Apple pokúsila získať výnimku. Spoločnosť namiesto toho predávala svoje zariadenia prostredníctvom obchodov, prevádzkovaných miestnymi partnermi.

Cook v stredajšom vyhlásení spoločnosti uviedol, že “potrebujú získať súhlas od vlády, aby sa aj tam nakoniec vydali”.

Dodal: „Nechceme, aby niekto iní prevádzkoval túto značku.“

Hovorca spoločnosti odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti.

S takmer 700 miliónmi používateľmi internetu a takmer rovnakým počtom ľudí, ktorí sa ešte len prvýkrát pripojili k internetu, je India príliš veľká na to, aby ju ignorovala. Život v Indii sa však zhoršuje, pretože vláda sprísňuje obmedzenia voči zahraničným spoločnostiam a vykazuje rastúcu tendenciu v citlivých politických okamihoch, s cieľom zastavenia prístupu na internet.

Apple sa roky usilovne snaží v Indii získavať na sile, avšak cena je kľúčovou prekážkou rastu. Najdrahšie telefóny iPhone môžu stáť viac, než zarobia mnohí Indovia za rok.

Spoločnosť však nedávno začala pútať pozornosť v tejto krajine, ktorej dominujú skupiny Xiaomi a Samsung. Spoločnosť Apple podľa najnovšej správy organizácie Canalys Research v Indii počas štvrtého štvrťroka 2019 zaznamenala svoj „najlepší výkon“. Objednávky medziročne vzrástli o viac ako 200%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár