Televízor od Bang & Olufsen - BeoVision Eclipse za 15000 dolárov.

Televízor od Bang & Olufsen – BeoVision Eclipse za 15000 dolárov.

Spotrebitelia odmietajú televízory v hodnote 15 000 dolárov

Akcie spoločnosti Bang & Olufsen stratili štvrtinu svojej hodnoty po tom, ako luxusný výrobca dánskych luxusných audio-zariadení varoval, že predaj televízorov klesá a ohrozuje úsilie generálneho riaditeľa Henrika Clausena pre zvrátenie negatívneho trendu.

Spoločnosť znížila svoj výhľad po poklese prevádzkového zisku v treťom štvrťroku o 39%, čím utlmila dôveru v Clausenovu predpoveď pred dvoma mesiacmi, ktorý poznamenal že situácie spoločnosť by sa mala v nasledujúcich dvoch rokoch zmeniť do pozitívneho teritória. Bang & Olufsen sa snaží predať svoje luxusné televízory BeoVision Eclipse za 15000 dolárov, avšak recenzenti zo sektora technológií poukazujú na to, že spotrebitelia môžu nájsť lacnejšie systémy podobnej kvality.

94-ročný výrobca hi-fi systémov, ocenených dizajnérskymi nadšencami čelí negatívam z rozsiahlych zmien v oblasti spotrebnej elektroniky, pretože televízory a CD prehrávače sa stali zastaralými. Niektoré zariadenia od spoločnosti Bang & Olufsen tak v posledných rokoch čelia problémom, keďže spotrebitelia čoraz viac počúvajú hudbu na prenosných zariadeniach a cez slúchadlá než na veľkých reproduktoroch vrámci celej obývacej izby.

Clausen poznamenal: “Bolestivé ponaučenie, ktoré sme sa počas minulých štvrťrokov naučili, je, že to bude vyžadovať ešte nejaký čas.” Značka Bang & Olufsen nadhodnotila, ako rýchlo vedela byť schopnou zmeniť svoju distribučnú sieť a nečakala pokles príjmov z predaja televízií.

Pokles hotovosti

Generálny riaditeľ opäť zmiernil trojročné ciele predajov, ktoré znížil len pred dvoma mesiacmi. Spoločnosť tiež zastavila svoj program spätného odkupu akcií s cieľom šetriť hotovosť, ktorá klesla o 37 percent na 517 miliónov korún (56 miliónov dolárov).

Morten Imsgard, ktorý je analytikom spoločnosti Sydbank poznamenal: „Jasne ukázali, že nemôžu splniť to, čo sľubujú,“ … “Zatiaľ sa nenachádzajú v bezprostrednej finančnej núdzi.”

Dánska spoločnosť čaká na príchod svojho nového finančného riaditeľa v priebehu tohto roka po tom, čo Anders Aakaer Jensen opustil spoločnosť v novembri. Nikolaj Wendelboe, ktorý je generálnym riaditeľom dánskej jednotky autobusovej spoločnosti Arriva, by sa k nej mal pripojiť najneskôr v mesiaci júl.

Spoločnosť Bang & Olufsen oznámila, že tržby za tento rok klesnú o 10 percent, čo je horšia hodnota ako v predchádzajúcej predikcii ohľadom nezmenených predajov. Maloobchodníci váhajú objednať si viac produktov na základe obáv, že cenová konkurencia z neautorizovaných predajov môže marže zatlačiť.

Akcie spoločnosti Bang & Olufsen klesli až o 27 percent na dvojročné minimum. V Kodani sa po tomto novom vyhlásení obchodovali v strate 23 percent pri 62,40 korunách, čo spoločnosti poskytlo trhovú hodnotu približne 410 miliónov dolárov.

Prepad je ďalšou ranou pre najväčšieho akcionára spoločnosti Bang & Olufsen, skupiny Sparkle Roll Group Ltd., ktorá vlastní 15 percent podľa údajov zostavených agentúrou Bloomberg. Holdingová spoločnosť je kontrolovaná čínskym miliardárom Qi Jianhongom, ktorý bol v rozhovoroch odmietnutý, ako chcel v roku 2016 kompletne získať celého výrobcu hi-fi zariadenia. Clausen sa krátko potom stal generálnym riaditeľom.

Spoločnosť Bang & Olufsen predstavila produkt BeoVision Eclipse v roku 2017 v partnerstve so spoločnosťou LG Electronics. Ako však poukazuje stránka Techradar.com, spoločnosť LG predáva televízory s podobnou technológiou, ktorú možno kombinovať s ekvivalentnými audio systémami za nižšiu cenu.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár