Švédsky nábytkársky gigant Ikea začal vo Veľkej Británii ponúkať predaj solárnych panelov.

Od nemeckého výrobcu generátorov, od čínskeho dodávateľa začne ponúkať 18. panelov za 5 700 libier. Po úvodnom predaji obchodu vo východnom Londýne, bude tento technologický produkt k dispozícii v obchodnom dome IKEA v Southamptone – už v pondelok a vo zvyšku Británie už v priebehu niekoľkých týždňov.

Ikea tvrdí, že panely ušetria jej vlastníkov stovky libier ročne, v nákladoch na elektrinu, ktoré – ak ich dom bude mať dostatok slnka – čím ľahko splatia náklady na nákup.

Vláda dotuje sektor obnoviteľnej energie, keďže majitelia solárnych panelom dostávajú podporu na výrobu solárnej elektriny zo zdrojov, rovnako, ako aj exportu prebytočnej energie do rozvodnej siete.

Joanna Yarrow, šéf divízie udržateľnosti spoločnosti IKEA vo Veľkej Británii a Írsku povedal: “Vieme, že naši zákazníci chcú žiť viac udržateľným spôsobom a dúfame, že spolupráca s firmou Hanergy, bude viesť k cenovo a ľahko dostupným solárnym panelom.”

A Steve Howard, vedúci predstaviteľ spoločnosti pre udržateľnosť pre tlačovú agentúru Associated Press povedal, že Británia je testovacím trhom, a ak sa tieto výrobky budú dobre predávať, budú sa ďalej ponúkať aj v iných krajinách.

Zdroj: ABC News, NPR

Facebook komentár