Spolocnost_MGM_Resorts_prepusti_18000_zamestnancov

MGM Resorts údajne prepúšťa 18 000 zamestnancov, ktorých predtým poslal na neplatenú dovolenku, ako reakciu na rozšírenie koronavírusu po celých Spojených štátoch a z dôvodu takmer kompletného obmedzenia cestovania.

Prepúšťanie bude účinné od pondelka a predstavuje 25% z jeho 70 000 zamestnancov. Podľa listu generálneho riaditeľa Billa Hornbuckla, ktorý získali noviny The Wall Street Journal, by sa dotknutí zamestnanci mohli opäť zamestnanými, ak sa dopyt po cestovaní opäť vráti. Spoločnosť uviedla, že do 30. septembra rozšíri benefity pre zamestnancov so zdravotným postihnutím.

Hornbuckle v liste napísal: „Aj keď najbližšia budúcnosť zostáva neistá, skutočne verím, že výzvy, ktorým v súčasnosti čelíme, nie sú trvalé,“ … „Základy nášho priemyslu, našej spoločnosti a našich komunít by sa nemali zmeniť. Koncerty, šport a úžasná zábava zostávajú v rámci našich obzorov.“

Zjednodušene povedané, Las Vegas bol koronavírusom rozdrvený. Počet návštevníkov v júli oproti predchádzajúcemu roku prepadol až o 61% a počet ohľadom kongresov v Las Vegas sa znížil na nulu. Strediská sa otvárajú pomaly, odkedy v júni dostali zelenú, ale návštevníci nemajú veľa možností na zábavu, pretože chýbajú predstavenia, koncerty a športové udalosti.

MGM Resorts a jej konkurenti taktiež zarábajú veľa peňazí z konferencií v Las Vegas. Tie boli tiež pozastavené kvôli miestnym obmedzeniam v rámci veľkých zhromaždeniach ľudí, ktoré by spôsobili šírenie ochorenia s označením Covid-19.

Federálne právne predpisy ukladajú spoločnostiam povinnosť zasielať oznámenia o prepustení zamestnancov po šiestich mesiacoch. MGM Resorts má podstatnú časť svojej podnikateľskej činnosti v Las Vegas, s niekoľkými ďalšími strediskami a kasínami po celej USA.

Akcie spoločnosti MGM Resorts počas piatkového obchodného dňa vyskočili takmer o 6% a v roku 2020 doteraz prišli o 27% svojej hodnoty, čo je omnoho menej ako výkon všeobecného amerického indexu S&P 500 SPX v hodnote 8%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár