Svet_v_roku_2026_zvysi_pocet_super_bohatych_jednotlivcov_az_o_43_percent

Celkový počet super-bohatých jednotlivcov by mal v budúcom desaťročí explodovať, čo bude vedené obrovským nárastom bohatstva v Ázii.

Pravidelná ročná správa spoločnosti Knight Frank – Wealth Report predpovedá, že počet ľudí s aktívami v hodnote 30 miliónov dolárov alebo viac, v priebehu nasledujúcich 10 rokov porastie o 43%, čo v rovnakom období ďaleko prevyšuje celkový prírastok obyvateľstva.

Táto správa, ktorá sa zakladá na výskume New World Wealth ktorá predpovedá, že počet ultra-bohatých obyvateľov sa v Ázii, do roku 2026 takmer zdvojnásobí na viac ako 88 000. Čína a India budú čeliť nárastu o rozsahu 140% a 150%.

V priebehu desaťročia sa očakáva, že čínska ekonomika by mala postupne spomaľovať, ale jej sektory médií, zábavy, zdravotnej starostlivosti a technológií by tomuto trendu mali vzdorovať a produkovať stále viac super-bohatých jednotlivcov.

Vietnam dokonca dosiahne najväčší percentuálny nárast, keďže jej malý počet ultra-bohatých obyvateľov by podľa očakávaní mal vzrásť o 170%.

Severná Amerika by mala taktiež podľa očakávaní vidieť silný rast, v počte jej super-bohatých obyvateľov o 31% na takmer 96 000. Tento región je v súčasnosti domovom najväčšej populácie bohatých jednotlivcov a toto prvenstvo by mal udržať aj v nasledujúcom desaťročí.

Súvisiace:
Najväčší suverénny fond sveta za rok zarobil $ 53 miliárd
Kde sa milionári presúvajú: Austrália vedie rebríček

Kanada uvidí nárast o 50%, čo “odráža jej rastúci stav považovaný” za bezpečný prístav, “z dôvodu stabilnej politickej situácie.”

Neočakáva sa, že by rastúce počty multi-milionárov mali svoje peniaze nechávať ležať len v miestnych bankách.

Svet_v_roku_2026_zvysi_pocet_super_bohatych_jednotlivcov_az_o_43_percent_2

Správa zároveň zistila, že v priemere super-bohatý jednotlivci držia 24% svojich peňazí investovaných v nehnuteľnostiach (to nezahŕňajúca ich prvý a druhý dom). Takmer jedna tretina má v priebehu nasledujúcich dvoch rokov v pláne investovať do zahraničných nehnuteľností.

Zahraničný peniaze v posledných rokoch spôsobil prudký nárast cien domov vo vybraných mestách Kanady, Austrálii, na Novom Zélande a vo Veľkej Británii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloombreg, Knight Frank

Facebook komentár