Svetoznámy Cirque du Soleil.

Svetoznámy Cirque du Soleil.

Ľudia oboznámení so situáciou pre renomovanú agentúru Reuters uviedli, že Cirque du Soleil Entertainment Group skúma možnosti reštrukturalizácie dlhu, ktoré zahŕňajú potenciálne vyhlásenie bankrotu, potom čo bola kvôli vypuknutiu koronavírusu nútená zrušiť svoje predstavenia.

Slávna cirkusová spoločnosť so sídlom v Montreale, známa predovšetkým svojimi pravidelnými predstaveniami v priestoroch Las Vegas, ale aj po celom svete musela dočasne prepustiť väčšinu svojich zamestnancov po zavedení obmedzení sociálneho kontaktu, aby sa zabránilo šíreniu vírusu, čo malo obrovský vplyv na jej výkony.

Zdroje uviedli, že Cirque du Soleil spolupracuje s poradcami pre reštrukturalizáciu pri riešení krízu okolo hotovosti a jej dlhu vo výške približne 900 miliónov dolárov.

Veritelia tiež podľa zdrojov vedú rozhovory s poradcami, ktorí sa pripravujú na možné rokovania so spoločnosťou.

Súvisiace: Koronavírus: Účet za záchranu svetovej ekonomiky je $7 biliónov a rastie

Cirque du Soleil sa ešte nerozhodla, ako riešiť svoj napätý stav financií, zdroje varovali a požadovali anonymitu, keďže diskusie sú súkromné. Spoločnosť tieto informácie odmietla komentovať.

Cirque du Soleil dokonca len pred pár dňami bola pripravená osloviť svoje publikum cez online.

Hovorca spoločnosti poznamenal, že bolo spustené nové centrum digitálneho obsahu s názvom CirqueConnect. Diváci si tam budú môcť pozrieť sériu minulých predstavení.

Zábavné spoločnosti, ktoré sa venujú vystúpeniam v stiesnených priestoroch, ako sú kiná a tematické parky, čelia taj obrovským problémom po pandémii koronavírusov, ktorá nakazila takmer 500 000 ľudí a spôsobila viac ako 22 000 úmrtí na celom svete.

V snahe spomaliť infekcie, vlády zakázali veľké stretnutia, nariadili ľuďom, aby zostali doma, a zatvorili podniky, ktoré sa považovali za nepodstatné, vrátane kasín.

Prepúšťanie spoločnosti Cirque du Soleil môže ovplyvniť viac ako 4 600 zamestnancov alebo 95 percent zamestnancov.

Prečo to nastalo

Súčasné ťažkosti spoločnosti Cirque du Soleil boli prehĺbené dlhom prijatým na financovanie podnikania v roku 2015 v hodnote 1,5 miliardy dolárov, ktorý vyústil do získania väčšinového podielu spoločnosti súkromného kapitálu TPG. Zdroje uviedli, že TPG si aktuálne objednala svojich vlastných reštrukturalizačných poradcov, aby pracovali na vyriešení zhoršujúcich sa financií spoločnosti. Firma privátneho kapitálu to komentovať odmietla.

Súvisiace: Ochrana na túto pandémiu je neskoro. Ale každý chce poistenie proti ďalšej

Ratingová agentúra Moody’s Investors Service začiatkom tohto mesiaca razantne znížila úverový rating spoločnosti Cirque du Soleil a uviedla, že existuje „vysoké riziko“, že spoločnosť pravdepodobne svoj dlh nebude vedieť splácať. Ratingová spoločnosť v poznámke z 18. marca poznamenala, že zrušené predstavenia v tomto roku budú mať pre spoločnosť za následok výrazné finančné straty „s obmedzenými vyhliadkami na udržateľnú kapitálovú štruktúru.“

Moody’s ďalej poznamenala: “Spoločnosť Cirque du Soleil mala od decembra k dispozícii približne 105 miliónov dolárov, z čoho je 20 miliónov dolárov v hotovosti a zvyšok z revolvingového úverového limitu.“ Ďalej očakáva, že spoločnosť Cirque du Soleil v priebehu budúceho roka bude musieť zaplatiť približne 165 miliónov dolárov a to vrátane náhrady lístkov za zrušené predstavenia a splácanie dlhov.

Časť termínovaného úveru spoločnosti Cirque du Soleil sa tento týždeň obchodovala v hodnote 1 dolára na 48 centov, čo naznačuje obavy investorov v súvislosti so schopnosťou spoločnosti splácať svoje dlhy.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár