Peter Buffett a jeho otec – legendárny investor Warren Buffett.

Peter Buffett, ktorý je najmladším z troch detí Warrena Buffetta vyrastal v skromnom dome v Omahe s piatimi spálňami, každý deň navštevoval verejnú školu a dokonca mali rovnakého učiteľa angličtiny, ako jeho matka.

Jeho život bol prekvapivo normálnym, keďže bol dieťaťom uznávaného miliardára, ktorý je v súčasnosti tretím najbohatším človekom na svete.

Čo možno pomohlo uchovať pocit normálnosti v takej mimoriadnej situácii, bola skutočnosť, že deti Buffetta nevedeli o kariére a úspechoch svojho otca.

Súvisiace: Čo vás môže naučiť dom Warrena Bufffetta o úspechu?

V roku 2011 pre rádio Freakonomics uviedol: “Keď sme vyrastali, naozaj sme nevedeli, čo otec robí. Bolo to celkom tajomné.”

“V skutočnosti, keď moja sestra v štvrtom alebo piatom ročníku vypĺňala formulár, o tom, čo naši rodičia robia, napísala tam “bezpečnostnú analýzu” a ja som predpokladal, že majú na starosti kontrolné poplašné systémy. Ak si myslíte že ako deti sme vedeli “Čo všetky tie čísla znamenajú? A čo presne je New York Stock Exchange a všetko okolo nákupu a predaja akcií?” Tak ste naozaj na veľkom omyle.”

Trvalo to štvrť storočia, kým Peter plne pochopil, čo jeho otec robí: “Zistil som to veľmi pozvoľne … Bolo mi okolo 25 rokov. Pravdou je, že sme tým neboli obklopenými … Nechceli aby sme vyrastali okolo luxusu a bohatstva.”

Buffett sa rozhodol nechať jeho domov bez akéhokoľvek tlaku na jeho deti, okolo jeho bohatstva a práce, čo bolo naozaj tajomstvom.

Keď si Peter uvedomil, že otcova spoločnosť nemala na starosti kontrolu poplašných systémov bol nejaký ten čas naozaj prekvapeným, keďže bol to veľmi dobre skrývané.

Súvisiace: Miliardár a investor Warren Buffett si kúpil nový automobil

Petr Buffett nejaký čas uvažoval nad tým, že bude pracovať spolu so svojím otcom a Berkshire Hathaway: “Vedel som to a on to tiež vedel a vôbec na mňa netlačil,” … “Keď som vyrástol povedali sme si: Je treba robiť to, čo máme radi. Nie je nič dôležitejšie než to. A obaja sme vedeli, že to nie je niečo, do čo by som robil s vášňou.”

Dnes je Peter skladateľom, hudobníkom a spisovateľom – a jeho otec udržuje svoj skromný životný štýl, v rovnakom dome v Omahe v hodnote 31 500 dolárov.

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár