Reštáurácie čelia jednoznačným problémom.

Reštaurácie čelia jednoznačným problémom.

Podľa novej štúdie, by bez dodatočnej vládnej pomoci, takmer dve tretiny newyorských reštaurácií mohlo ukončiť svoje podnikanie.

Reštaurácie v celom New Yourku sa veľmi náročne udržali podnikaní, pretože pandémia koronavírusu ich v marci prinútila ukončiť činnosti. V priebehu tohto týždňa Združenie New York State Restaurant Association zverejnilo zistenia z posledného prieskumu medzi viac ako 1 000 vlastníkmi reštaurácií v celom štáte.

Takmer 64% majiteľov reštaurácií uviedlo, že je pravdepodobné alebo do istej miery pravdepodobné, že do konca tohto roka zatvoria, pokiaľ nedostanú finančnú úľavu. A okolo 55% z tých, ktorí pravdepodobne zatvoria, uviedli, že predpokladajú zatvorenie už do novembra.

Len 36% z nich uviedlo, že očakáva, že do januára bude stále v podnikaní aktívni.

Prezidentka združenia Melissa Fleischut uviedla: „Je zrejmé, že bez finančnej pomoci by sa reštauračný priemysel v štáte New York mohol zrútiť,“ … „Tieto výsledky nedávneho prieskumu ilustrujú, aká hrozná je finančná situácia pre väčšinu reštaurácií, a ukazuje, aké kritické je, aby volení predstavitelia chápali naliehavosť situácie.“

Súvisiace: Európa a jej turizmus predstavuje problémy pre milióny pracovníkov

V New Yorku bola situácia obzvlášť katastrofálna. Guvernér Andrew Cuomo ponechal nariadenie, ktoré reštauráciám vo “Veľkom Jablku“ neumožňuje sedenie v interiéroch. Cieľom nariadenia je obmedziť oživenie prípadov Covid-19, Cuomo však nakoniec povolil reštauráciám mimo piatich mestských častí usadiť zákazníkov s obmedzenou kapacitou.

Majitelia reštaurácií z New Yorku, ako napríklad Jason Birchard (53), ktorý je spolumajiteľom ukrajinskej reštaurácie Veselka na Manhattane, tvrdí, že obmedzenia v interiéroch ohľadom sedenia ich podnikanie reálne ženie do záhuby.

Birchard nakoniec uviedol: „Prežili by sme do januára len veľmi ťažko.“ … „Momentálne robím to najlepšie, čo viem.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár