Tanzansky_banik_sa_stal_milionarom_cez_noc_predajom_vzacnych_drahych_kamenov_za_viac_ako_3_miliony_dolarov

Tanzánsky baník Saniniu Laizer sa podľa viacerých správ z médií stal miliónom cez noc predajom dvoch tanzánijských drahokamov – najväčších v krajine – za 7,7 miliárd tanzánskych šilingov (3,4 milióna dolárov).

Kamene vážia 9,2 kg (20,3 libier) a 5,8 kg a Laizer ich vyťažil koncom júna, ale predal ich až v priebehu budúceho týždňa, v rámci obchodnej udalosti v regióne Manyara.

Laizer je údajne otcom viac ako 30 detí a pre agentúru BBC uviedol, že peniaze plánuje použiť na vybudovanie nákupného centra a školy vo svojej komunite v Simanjiro, okrese Manyara.

V tlačovej správe uviedol: “Chcem postaviť túto školu blízko môjho domu,” … “Je tu veľa chudobných ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť vziať svoje deti do školy.”

Dodal: „Nie som vzdelaný, ale páči sa mi, že sa veci rozvíjajú profesionálnym spôsobom. Bol by som preto rád, keby moje deti podnikali ako profesionáli. “

Napriek svojmu novému bohatstvu Laizer uviedol, že sa bude naďalej starať o svoje stádo 2 000 kráv. Malý baník povedal, že zabije jednu z kráv na oslavu a že bude aj „veľká párty“.

Tanzánijský prezident John Magufuli údajne Laizerovi po telefóne zablahoželal a uviedol, že zistenie ukázalo, že ťažba maloobchodu je prínosom, a „dokazuje, že Tanzánia je bohatá“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár