Tato_cast_trhu_s_nehnutelnostami_v_USA_blika_varovnym_signalom

Na americkom trhu komerčných nehnuteľností sa v prvej polovici roku 2019 objavil varovný signál.

Podľa novej správy od spoločnosti Real Capital Analytics, ktorá sleduje realitný sektor vyplýva, že prvýkrát za sedem rokov sa zahraniční investori do kancelárskych budov a obchodných priestorov stali čistými predajcami nehnuteľností.

Toto nasleduje po silnom roku 2018, kedy investovanie do komerčných nehnuteľností dosiahlo takmer rekordnú úroveň.

Jim Costello, hlavný autor správy napísal: „Títo investori stále kupujú aktíva,“ … „Jednoducho predali viac, ako kúpili.“

Čisté akvizície v prvej polovici roka dosiahli hodnotu 21,3 miliárd dolárov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pokles o viac ako 40%. Medzitým predaje dosiahli hodnotu 21,4 miliárd dolárov.

Žiadny jednotlivý región nebol zodpovedný za útlm, hoci Čína sa v rebríčku investorov výrazne posunula na 9. priečku. Krajina, ktorá sprísnila pravidlá týkajúce sa odlivu kapitálu, bola v roku 2018 štvrtá a v roku 2017 tretia.

V správe sa tento trend označil ako „žltý a nie ako červený výstražný signál“.

Súvisiace: Zahraničné investície v USA, ktoré sú hnacou silou pracovných miest, klesajú

Spoločnosť Real Capital Analytics ďalej uviedla: „Nejedná sa však o celú triedu investorov, ktorí odpisujú USA,“ … „Obchody s vysokými vstupnými cenami, ktoré títo investori sledujú, sú skôr náročnejšie.“

Značná časť investícií v minulom roku pochádza z Kanady, ktorá predstavovala 55% všetkých zahraničných investícií v tomto sektore. Veľkým faktorom sú rozsiahle obchody realizované realitným gigantom Brookfield Asset Management.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár