Prvé Ferrari nie je jednoduché stratiť.

Majitelia ich milujú. Kluby a historici značky Ferrari zaznamenávajú každé číslo vozidla. Aukčné spoločnosti a súkromní zberatelia neustále prehľadavajú garáže po celom svete – s cieľom nákupu a následného predaja.

Nachádzajú sa stratené automobily značky Ferrari.

Jedno také “stratené” Ferrari je pripravené ísť dopredaja tento mesiac. Jedná sa vzácny Ferrari 330 GTS z roku 1967. Taktiež je zhrdzavené a motor neštartuje. Časti vozidla sú spálené od ohňa. A interiér vyzerá tak, že by automobil mal nárok smerovať na vrakovisko, nieto ešte do garáže milionárov.

( Súvisiace: 10 najväčších súkromných zbierok umenia )

Aj napriek svojmu stavu, spoločnosť Gooding & Co ohaduje, že predaj na aukcii dosiahne výšku viac než 2 miliónov dolárov.

David Gooding, výkonný riaditeľ automobilového aukčnej siene povedal: “Je tam učitá prémia tohto vozidlá, keďže je v pôvodnom stave,” … “Pre niektorých ľudí, tento automobil, s pôvodným lakom a materiálmi atraktívnejší ako lesklí obnovený automobil, kde sa všetko leskne a je perfektné.”

( Súvisiace: Najbohatší majitelia diamantov na svete )

To sa uvidí, koľko jednotlivcov je ochotných zaplatiť za stratené Ferrari, ale jeho príbeh ukazuje, ako vysoké ceny limitovaných automobilov značky Ferrari prudko stúpajú, keďže si zberatelia čoraz viac cenia autentickosť automobilov a sú viac cenené hrdzavé originály než tie vozidlá, ktoré sú prestavané s úplne nových dielov.

Príbeh z 330 GTS začína v Taliansku. Voz bol poslaný z továrne Ferrari s názvom Carrozzeria Pininfarina, kde bol dokončený s kolesami s lešteného drôtu a lakom s červenými a modrými prúžkami a špeciálnym koženým čalúnením.

Tento voz bol piaty v rade 99 vozov typu GTS, ktoré boli automobilkou Ferrari postavené. V tej dobe automobil stál 15 000 amerických dolárov.

Ferrari bolo dodané v roku 1967 do Greenwich, v štáte Connecticut a bolo predané Dr. Samuel-ovi Scher-oi, plastickému chirurgovi New York City. Scher bol zanieteným zberateľom automobilov, s flotilou hodnotých značiek Alfa Romeo, Bugatti, Rolls-Royce a Mercedes-Benzes.

Scher miloval autá a prešil 20 000 míľ za menej ako dva roky. V roku 1969, automobil začal horieť a bol v aukcií (v New Jersey) predaný firme Motor Insurance.

(  Súvisiace: Týchto TOP 10 miliardárov v roku 2013 zarobilo najviac peňazí – zoznam )

Ďalších 44 rokov, sa usadil v Pensylvánskej garáži. Gooding povedal, že súčasný vlastník je neidentifikovaný súkromný zberateľ, ktorý počul o tomto aute a strávil niekoľko rokov, aby ho dostal od majiteľa.

Gooding povedal, že aj keby kupujúci urobil iba “minimálnu” prácu na automobile – nahradením kolies, je schopný ho zachovať v jeho súčasnom stave.

Ďalej povedal: “Jednoducho vo svete nie je veľa takýchto starých vozov značky Ferrari, ktoré sú skutočne pôvodnom stave” … “Je to dosť zvláštne.”

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár